سخنگوی شورای شهر تهران خبر داد؛

موافقت اعضای شورای شهر بافروش۹فقره ازاملاك پیشنهادی شهرداری تهران

موافقت اعضای شورای شهر بافروش۹فقره ازاملاك پیشنهادی شهرداری تهران

به گزارش شیك بار سخنگوی شورا با اشاره به مخالفت با واگذاری و فروش ملك معروف به ولیعصر واقع بر روی تونل رسالت و ساختمان روزنامه اطلاعات اظهار داشت: اعضا با فروش و واگذاری۹ فقره ملك پیشنهادی شهرداری موافقت كردند.


به گزارش شیك بار به نقل از مهر، علی اعطا عضو هیأت رئیسه و سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در دویست و سومین جلسه علنی شورای شهر تهران با اشاره به لایحه دو فوریتی كه از طرف شهردار تهران درباب كسب اجازه از شورا برای فروش ۱۱ ملك مورد بررسی قرار گرفت، اضافه كرد: در جلسه امروز شورا لایحه دو فوریتی از طرف شهردار تهران برای دریافت مجوز واگذاری و فروش یازده فقره از املاك واصل شد كه بلافاصله در صحن شورا مطرح و دو فوریت آن با رأی اكثریت اعضا حاضر در جلسه به تصویب رسید.

بگفته وی، شهرداری تهران در چارچوب مصوبه بودجه سال ۹۸ و متمم آن مكلف شده بود از محل فروش و واگذاری اموال غیرمنقول خود مبلغ ۱۵، ۴۰۰ میلیارد ریال منابع مالی مورد نیاز را تأمین كند.

سخنگوی شورای شهر تهران افزود: بر طبق مصوبات پیشین، شهرداری باید برای معاملات بیشتر از ۴۵۰ میلیارد ریالی با بخش خصوصی و ۸۵۰ میلیارد ریالی با بخش دولتی، پیشنهادهای خودرا برای تصویب به شورا ارسال می كرد كه باتوجه به مدت زمان اندك باقی مانده تا آخر سال و محقق نشدن درآمدهای پیش بینی شده، شهرداری ۱۱ فقره از املاك خودرا برای دریافت مجوز واگذاری و فروش به شورا معرفی نمود.

عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: شورا ضمن مخالفت با واگذاری و فروش ملك موسوم به ولی عصر واقع بر روی تونل رسالت كه لازم بود برای اجرای طرح پل طبیعت و در تملك شهرداری تهران باقی بماند و همین طور مخالفت با واگذاری و فروش ساختمان روزنامه اطلاعات واقع در روبروی ایستگاه مترو خیام، با ۹ فقره ملك پیشنهادی شهرداری تهران برای واگذاری و فروش موافقت نمود.

گفتنی است مجتمع ایستگاهی مولوی، شهروند بوستان، چاپخانه همشهری، پاركینگ ایرانشهر و ملك موسوم به عمارت اقدسیه همچون املاكی است كه اعضای شورا مجوز واگذاری و فروش آنرا بمنظور تأمین منابع مورد نیاز به شهرداری صادر كردند.

1398/12/14
13:12:57
5.0 / 5
2069
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری