معاون وزیر اقتصاد در گزارش شیك بار:

جزئیات بیشتر از وام اجاره مسكن

جزئیات بیشتر از وام اجاره مسكن

به گزارش شیك بار معاون وزیر اقتصاد اظهار داشت: هم اكنون بانك عامل حوزه مسكن در حال كار روی طرح وام اجاره مسكن می باشد و به احتمال زیاد سود 18 درصدی را اعمال خواهدنمود.محمدعلی دهقان دهنوی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد طرح وام اجاره مسكن، گفت: بانك مركزی با طرح وزارت امور اقتصادی و دارایی برای وام اجاره موافقت نكرده و هم اكنون بانك عامل حوزه مسكن، در حال كار روی این طرح است و به احتمال زیاد هم، نرخ سود ۱۸ درصدی را اعمال خواهدنمود.
معاون اقتصادی وزیر امور اقتصادی و دارایی در پاسخ به این پرسش كه سود ۱۸ درصدی برای مستأجران زیاد نیست، اشاره كرد: می دانیم كه به مستأجران فشار وارد می شود، اما در شرایط فعلی طرح خوبی است.
وی افزود: هم اكنون نرخ تبدیل رهن به اجاره، بین ۳۰ تا ۳۶ درصد است؛ به این معنا كه هر یك میلیون تومان، ۳۰ هزار تومان بوده و در مجموع یك سال، برای مستأجران ۳۶۰ هزار تومان تمام می شود؛ پس اگر مستأجر وام ۱۸ درصد به صورت سالانه بگیرد، بهتر از پرداخت اجاره با نرخ ۳۶ درصد است.
دهقان دهنوی اشاره كرد: اگر این وام قرض الحسنه بود و منابع ارزان قیمت پیدا می كردیم، طرح بسیار خوبی می شد؛ اما با توجه به این كه منابع نداشتیم و می خواستیم از بازار این منابع را تامین كنیم؛ راهی جز این نبود كه نرخ ۱۸ و یا حتی بیشتر بر آن اعمال شود.


منبع:

1398/11/05
22:54:38
5.0 / 5
2141
تگهای خبر: مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری