سازمان راهداری اعلام كرد؛

آماده باش راهداران در ۱۴ استان برفی كشور

آماده باش راهداران در ۱۴ استان برفی كشور

به گزارش شیك بار سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اعلام نمود: با ورود سامانه بارشی به كشور، راهداران برای انجام عملیات راهداری زمستانی در 14 استان كشور آماده باش و مشغول نمك پاشی و برف روبی هستند.به گزارش شیك بار به نقل از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، محمد رودباری مدیركل مدیریت بحران و تجهیز ماشین آلات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: با بیان سازمان هواشناسی سامانه بارشی كه وارد كشور شده است، از الان و با شدت بیشتر از امشب در خیلی از استان های كشور سبب بارش برف خواهد شد.
وی اظهار داشت: باتوجه به اطلاعیه هواشناسی در خصوص ورود جبهه بارشی همراه با كولاك، برف و برودت هوا به كشور سعی شده از دو روز گذشته اطلاعیه به استان های درگیر ارسال و تاكید شود راهدارخانه ها از نظر شن، نمك، تجهیزات راهداری، گازوئیل و… حتما تجهیز شوند.
رودباری با اشاره به این كه در ۹۴۰ پایگاه راهداری زمستانی ادوات و راهداران در آماده باش كامل هستند، افزود: پیش بینی می شود با ورود این سامانه بارشی از سمت شمال غرب، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، قزوین و چند استان دیگر درگیر بارش برف شود.
مدیركل ماشین آلات و مدیریت بحران سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اشاره كرد: پیش بینی ما این است كه ۱۴ استان درگیر بارش برف شوند، همین طور كولاك در بعضی از محورها پیش بینی شده است، ضمن این كه در دو استان بوشهر و خوزستان هم بارش باران داریم.
رودباری اضافه كرد: راهدارخانه ها در این ۱۴ استان تجهیز كامل شده اند، ضمن این كه راهدارها هم مشغول نمك پاشی و برف روبی در محورهای این استانها هستند، كما این كه عملیات برف روبی همچنان ادامه دارد و تا اختتام بارش برف ادامه می یابد.
وی افزود: ۱۰ هزار دستگاه انواع ماشین آلات راهداری در این ۹۴۰ راهدارخانه و جاده های كشور مستقر شده اند و ۱۲ هزار و ۳۰۰ نیروی راهدار آماده باش هستند.
مدیركل ماشین آلات و مدیریت بحران سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اضافه كرد: همین طور مركز مدیریت راه ها در ستاد سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و همه مراكز مدیریت راه های استان های درگیر برف و باران در آماده باش هستند و رصد جاده ها و نظارت بر عملیات راهداری بوسیله ۸۰۰ دستگاه دوربین نظارت تصویری انجام می شود.
رودباری افزود: هموطنان می توانند بوسیله تلفن گویای ۱۴۱ گزارش های خودرا درباره جاده ها ارسال نمایند تا در صورت ضرورت ادوات لازم اعزام شود، همین طور همكاران ما در مراكز مدیریت راه ها مستقر هستند و مردم می توانند آخرین وضعیت جاده ها را بوسیله تلفن گویا و سایت ۱۴۱ دریافت نمایند.
مدیركل مدیریت بحران و تجهیز ماشین آلات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اشاره كرد: مردم از تردد غیرضروری در جاده های كشور بپرهیزند و در صورت امكان حداقل تا دو روز آینده در جاده ها خصوصاً جاده های كوهستانی تردد نداشته باشند و در صورت لزوم، حتما تجهیزات زمستانی كامل و زنجیر چرخ در خودرو داشته باشند و از سلامت خودروی خود و سیستم گرمایشی آن مطمئن باشند، ضمن آن كه دقت كنند مخزن سوخت خودروی آنها در سفرها تكمیل باشد.


منبع:

1398/11/04
22:05:37
5.0 / 5
1910
تگهای خبر: بار , تجهیزات , جاده , حمل و نقل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری