مهر خبر می دهد

ساماندهی حاشیه نشینی مشهد به بنیاد مسكن واگذار شد بعلاوه جزئیات تسهیلات

ساماندهی حاشیه نشینی مشهد به بنیاد مسكن واگذار شد بعلاوه جزئیات تسهیلات

شیك بار: در صورتیكه حوزه نوسازی و رفع مشكلات حاشیه نشینی شهر مشهد قبل از این در اختیار شركت بازآفرینی شهری بود، با مصوبه هیئت دولت به بنیاد مسكن واگذار شد.به گزارش شیك بار به نقل از مهر، اسحاق جهانگیری ۲۹ دی ماه مصوبه ۲۵ دی ماه امسال هیئت دولت درباب ساماندهی حاشیه شهر مشهد را به وزرای «كشور»، «اقتصاد» و «راه و شهرسازی» و رؤسای «سازمان برنامه و بودجه» و «بانك مركزی» ابلاغ نمود.
بر اساس این مصوبه ۳۳ میلیارد تومان شامل ۲۰ میلیارد تومان به صورت تملك دارایی های سرمایه ای بابت آماده سازی، راه اندازی تأسیسات زیربنایی و زیرساخت ها و ۱۳ میلیارد تومان دیگر نیز به صورت هزینه ای شامل هزینه های جاری، پشتیبانی، ارائه خدمات فنی و مدیریتی و نیز آواربرداری از منطقه مورد نظر در این شهر به موضوع ساماندهی حاشیه نشینی مشهد مختص كرده است.
در این طرح مقرر است با اختصاص ۳۳ میلیارد تومان به بنیاد مسكن، ۲ هزار واحد مسكونی حاشیه شهر مشهد با هدف جلوگیری از وقوع اتفاقات ناگوار در اثر حوادث غیر مترقبه، نوسازی و مقاوم سازی شود.
همچنین از دیگر وظایف بنیاد مسكن، معرفی خانوارهای مشمول در این طرح با راهبری بانك مركزی به بانكهای عامل برای دریافت تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی نوسازی واحدهای مسكونی است.
این تسهیلات یارانه ای بوده و نرخ سود آن و بازپرداخت مابه التفاوت نرخ سود در لوایح بودجه سال های بعد به مجلس درج می شود اما بازپرداخت آن ۱۵ ساله شامل ۳ سال دوره مشاركت مدنی و ۱۲ سال فروش اقساطی خواهد بود.
بدهكار بودن مشمولان دریافت وام ۵۰ میلیون تومانی به بانك ها، مانع از دریافت آن نخواهد بود.
گفتنی است قبل از این مصوبه، شركت بازآفرینی شهری ایران مسئول ساماندهی حاشیه نشینی مشهد بود كه با مصوبه فوق، این مساله به بنیاد مسكن واگذار شد.
سید مسلم سید الحسینی عضو هیئت مدیره شركت بازآفرینی شهری ایران در گفت و گو با خبرنگار مهر درباره علت واگذاری ساماندهی حاشیه نشینی شهر مشهد به بنیاد مسكن بجای بازآفرینی شهری گفت: علت آن، استفاده از تمام امكانات حاكمیتی و اجرایی شامل دولتی، بسیج سازندگی، نیروهای مسلح، ارتباط با وزارت كشور و سایر نهادها از طرف بنیاد مسكن برای نوسازی این ۲ هزار واحد مسكونی واقع در حاشیه مشهد است.

منبع:

1398/11/02
14:37:26
5.0 / 5
1817
تگهای خبر: امكانات , بار , بنیاد , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری