رئیس بنیاد مستضعفان خبر داد

آغاز ساخت قطعه دو آزادراه تهران-شمال بعد از افتتاح قطعه یك

آغاز ساخت قطعه دو آزادراه تهران-شمال بعد از افتتاح قطعه یك

به گزارش شیك بار رئیس بنیاد مستضعفان اظهار داشت: ساخت قطعه دو آزادراه تهران- شمال را با همكاری دولت و با سهمیه 50 درصدی دولت و بنیاد آغاز خواهیم كرد.به گزارش شیك بار به نقل از مهر، پرویز فتاح كه امروز به همراه محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه از آزادراه تهران-شمال بازدید كرد، در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه قطعه یك این آزادراه تا تابستان ۹۳ تنها ۱۷ درصد پیشرفت داشت، اظهار داشت: این قطعه به زودی و در بهمن ماه امسال به بهره برداری می رسد.
وی اضافه كرد: در ۶ ماه گذشته ۵ هزار نفر در این كارگاه مشغول به كار بودند و ۱۷ پیمانكار ایرانی ساخت آنرا برعهده داشتند، ضمن اینكه برآورد شده تا صرفه جویی بسیار بالایی در مصرف سوخت با استفاده از این مسیر به دست بیاید.
فتاح با اشاره به اینكه با ساخت این آزادراه مدل جدیدی از راهسازی ارائه دادیم، اظهار داشت: هم اكنون ابنیه و زیرساخت ها تكمیل شده و تنها نورپردازی و خط كشی باقی مانده است.
رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با اشاره به اینكه ۵۰ درصد قطعه دو آزادراه تهران-شمال تا ۱۴۰۰ تكمیل می شود، تصریح كرد: نصف عبور و مرور خودرو به شمال كشور تا ۱۴۰۰ به قطعه دو منتقل شده و نیمی دیگر از جاده قدیم تردد خواهند كرد. همین طور پیمانكاران قطعه یك نیز به قطعه دو منتقل خواهند شد.
فتاح با تاكید بر اینكه قطعه یك آزادراه تهران-شمال بهمن ماه جاری افتتاح می شود، اضافه كرد: ۵۰ درصد سهم آزادراه با بنیاد مستضعفان بوده و قسمتی از این سرمایه گذاری از محل عوارض و بخش دیگر از محل منابع دولتی به بنیاد برمی گردد. به محض اینكه دولت سهم بنیاد را بدهد، آنرا هزینه محرومیت زدایی خواهیم كرد.
رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به اینكه همین مدل در قطعه دو نیز پیاده سازی شده و ۵۰ درصد هزینه ساخت قطعه دو برعهده بنیاد خواهد بود، تصریح كرد: دولت تابحال ۲ هزار میلیارد تومان برای ساخت ۵۰ درصد قطعه دو تامین كرده و نیم دیگر را بنیاد تامین خواهدنمود كه از محل تامین مصالح و اختصاص سیمان كه تماماً ساخت كارخانه های بنیاد مستضعفان است و همین طور فروش املاك و تسویه مطالبات پیمانكاران به صورت نقدی یا تهاتر با ملك تهیه می نماییم.
به گفته فتاح، با بهره برداری از قطعه یك آزادراه تهران شمال، سالانه ۸۴ میلیون لیتر در مصرف سوخت، صرفه جویی خواهد شد.


منبع:

1398/11/01
22:12:55
5.0 / 5
1937
تگهای خبر: بنیاد , جاده , سازمان , مسیر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری