مرتضی الویری خبر داد

سهم شهرداری ها و دولت از مالیات ارزش افزوده برابر شد

سهم شهرداری ها و دولت از مالیات ارزش افزوده برابر شد

به گزارش شیك بار رئیس كمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: برپایه رأی نمایندگان مجلس، سهم شهرداری ها و دولت از مالیات ارزش افزوده مساوی شد.به گزارش شیك بار به نقل از مهر، مرتضی الویری در جریان جلسه روز سه شنبه شورای اسلامی شهر تهران كه به بررسی پرونده ۳۰ باغ اختصاص دارد، با اشاره به اینكه خبر خوشی برای شهرداری های سراسر كشور دارد، تصریح كرد: لایحه مالیات ارزش افزوده امروز در دستور كار مجلس بود. مهمترین موادی كه مربوط به مدیریت شهری است ماده ۴۱ است كه سهم شهرداری ها و دهیاری ها را از مالیات ارزش افزوده مشخص می كند.
وی افزود: روال به این صورت است كه از ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده یك درصد به ورزش متعلق می باشد و از ۸ درصد باقی مانده سهم ۵ سهم برای دولت و ۳ درصد سهم مدیریت شهری است.
رئیس كمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: پیشنهاد شده بود در جهت افزایش درآمدهای پایدار شهرداری ها سهم شهرداری به ۵۰ درصد برسد و به علت اینكه احتمال می رفت این پیشنهاد مغایر برنامه ششم توسعه باشد، نیاز به دو سوم رأی نمایندگان مجلس داشتیم كه با رایزنی های گسترده ای كه صورت گرفت و تاكید بر اهمیت مدیریت شهری، امروز بعد از تلاش و پیگیری ها، دو سوم نمایندگان مجلس به افزایش شهرداری ها و برابری سهم دولت و شهرداری رأی دادند.
محسن هاشمی هم در این رابطه اظهار داشت: امیدواریم مشكلی برای این مصوبه مجلس پیش نیاید.

1398/11/01
18:54:30
5.0 / 5
1965
تگهای خبر: شهردار , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری