مجید فراهانی:

ساخت بیمارستان و رفع ترافیك مهم ترین مطالبه مردم منطقه 19 است

ساخت بیمارستان و رفع ترافیك مهم ترین مطالبه مردم منطقه 19 است

به گزارش شیك بار رئیس كمیته بودجه و نظارت مالی شورای اسلامی شهر تهران نسبت به مشكلات مردم منطقه ۱۹ واكنش نشان داد.به گزارش شیك بار به نقل از مهر، مجید فراهانی رئیس كمیته بودجه و نظارت مالی شورای اسلامی شهر تهران در جریان صد و نودمین جلسه علنی شورای شهر و بعد از استماع سخنان دبیر شورایاری منطقه ۱۹ اظهار داشت: محله نعمت آباد بزرگترین محله منطقه ۱۹ بوده كه دارای مشكلات عدیده ای است.
او اضافه كرد: یكی از مهم ترین نقاط قوت شورای پنجم این است كه بتواند با اولویت دادن به مشكلات محلات جنوبی، سبب افزایش رضایت مندی مردم این مناطق شویم.
فراهانی خاطرنشان كرد: محله نعمت آباد با مسائل زیادی در حوزه های مختلف رو به رو است. در حوزه خدمات شهری، نارضایتی ساكنین از كیفیت بهداشت و نظافت معابر یكی از این موارد است كه باید از نظارت شورایاران استفاده و به تخلفات پیمانكار رسیدگی كرد همینطور مناسب سازی و اصلاح جوی های محله با تاكید بر معابر درخلال طالقانی و نور لازم است صورت بگیرد.
رئیس كمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران در ارتباط با سایر مشكلات حوزه خدمات شهری این منطقه اظهار داشت: پایین بودن سطح امنیت در محله هم از دیگر مشكلات بوده كه باید از ظرفیت پلیس و ایجاد امنیت از راه استقرار كانكس استفاده نماییم. همینطور برای تأمین روشنایی معابر نصب دیواركوب در قلعه نعمت آباد و كوچه مهر باید صورت گیرد. فقدان شیرهای هیدرانت مورد نیاز در سطح محله از دیگر مشكلات حوزه خدمات شهری است كه باید مبادرت به نصب شیرهای هیدرانت در محل تقاطع میرزایی، خیابان ۱۰، خیابان نور درخلال ۱۵ -۱۷ انجام داد.
او در ارتباط با مشكلات حوزه شهرسازی و معماری این منطقه اظهار نمود: ناپایداری ابنیه به علت ساخت و ساز غیر مجاز و پروانه در محدوده، موقوفه بودن تمام زمین های محله از مشكلات دیگر است كه باید تسریع نوسازی، تعامل با سازمان اوقاف برای تعیین تكلیف بهره برداری از اراضی موقوفه و نظارت بر ساخت و ساز صورت گیرد همینطور عدم رغبت برای سرمایه گذاری جهت توسعه محله از موارد دیگر بوده كه لازم است مشوق های سرمایه گذاری در نظر گرفته شود.
فراهانی در مورد مشكلات حمل و نقل و ترافیك منطقه ۱۹ اظهار داشت: مساله حمل و نقل و ترافیك از مهمترین مطالبات مردم است هر ساعتی از شبانه روز به این محل وارد شوید وجود ترافیك آزاردهنده است كه نامناسب بودن وضعیت برخی پیاده روها و معابر و تقاطع ها از آن جمله است كه باید اصلاح هندسی و بهسازی معابر صورت گیرد. وجود تقاطع و خیابان های پر خطر در محله هم باید در اولویت قرار داده شود و لازم است با پیگیری تكمیل و تاییدیه طرح از جانب شهرداری و اجرای اصلاح هندسی سه راه عبداللهی اقدامات لازم برای رفع آن صورت گیرد.
عضو شورای شهر تهران در ارتباط با مشكلات اجتماعی و فرهنگی این منطقه تصریح كرد: عدم سرویس دهی مناسب خدمات هفت گانه موجود علیرغم سرانه بسیار مناسب آنها و وجود صدمه های اجتماعی از دیگر موارد و مشكلات منطقه است كه باید برای حل آن اقداماتی نظیر استفاده از نظارت شورایاران و مشاركت دادن شهروندان در عرضه و بهبود خدمات و عرضه خدمات پیشگیری با استفاده از توان سازمان های مردم نهاد صورت پذیرد.
فراهانی در انتها با اشاره به این كه وجود بیمارستان جز موارد مهم منطقه است اظهار داشت: سازمان نوسازی آمادگی داشت تا زمینی را واگذار كند و چند جلسه برگزار كردیم اما سرمایه گذاری كه حاضر شود سرمایه گذاری كند و سپس بانكهای دولتی خدمات عرضه كند پیدا نشده است بر این اساس عرضه مشوق های سرمایه گذاری بیشتر از پیش اهمیت دارد.


1398/10/24
14:08:51
5.0 / 5
1530
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری