با صدور اطلاعیه ای؛

سازمان هواپیمایی بابت اخبار غیر واقعی سقوط هواپیما عذرخواهی نمود

سازمان هواپیمایی بابت اخبار غیر واقعی سقوط هواپیما عذرخواهی نمود

به گزارش شیك بار سازمان هواپیمایی كشوری بابت انتشار اخبار غیر واقعی سقوط هواپیمای اوكراینی از همه مردم عذرخواهی نمود.به گزارش شیك بار به نقل از مهر، سازمان هواپیمایی كشوری در مورد مشخص شدن علت سانحه پرواز ۷۵۲ شركت هواپیمایی اكراینی اطلاعیه ای صادر كرد كه مشروح آن به دنبال می آید:
بسمه تعالی
دیگران را هم، غم هست به دل غم من لیك غمی غمناك است
هر سانحه هوایی برای سازمان هواپیمایی كشوری جمهوری اسلامی ایران، رویدادی تلخ است و كاركنان این سازمان، در اوج اندوه باید به انجام وظایفی در بررسی سوانح و نظارت های تخصصی بپردازند تا امانتداری شایسته برای ایمنی و آسایش هموطنان در بخش هوایی باشند.
پس از چند روز تلاش بی وقفه و شبانه روزی، اطلاع یافتن از برخورد موشك پدافندی به پرواز ۷۵۲ اكراینی، تأسف و ناراحتی ما را هم مضاعف كرد.
شجاعت و صداقت مثال زدنی نیروهای مسلح پرافتخار جمهوری اسلامی ایران در بیان واقعیت و پذیرفتن مسئولیت فاجعه ای كه در یك بافت پر تنش، از خطایی انسانی ناشی شده است، دلیل سانحه رخ داده را روشن نمود.
بیان توضیحاتی تخصصی از قبیل فرایندهای محدود یا بسته اعلام كردن فضای كشور، مشاهدات و نتایج به دست آمده در بررسی های اولیه سازمان، و اقدامات و هماهنگی های بین المللی انجام شده، به علت پرهیز از ایجاد تلقی و سو تفاهم در خصوص توجیه این شرایط، در فرصت های آتی عرضه خواهند شد.
آنچه كه توسط مردم عزیز مشاهده شد این بود كه سازمان با قدرت و قطعیت فرضیه برخورد موشك به هواپیما را رد می نمود و برای موضع خود دلیل و تحلیل هم عرضه می كرد و الان مشخص شده است كه واقعیت همان بوده كه سازمان آنرا نفی می نمود.
سازمان خویش را امانت دار مردم و نظام می داند، اعتماد صاحب امانت، بزرگترین سرمایه امانتدار و از دست دادن آن، بزرگترین خسران برای او است.
سازمان هواپیمایی كشوری، بابت تناقض در اطلاعات عرضه شده، ابتدا از بازماندگان محترم شهدای این واقعه پوزش می طلبد و سپس از تمامی هموطنانی كه با نگرانی اخبار انتشار یافته را دنبال و این تناقض را مشاهده نمودند و همینطور تمامی علاقمندان و تحلیل گرانی كه بر این مبنا، به دفاع از صنعت هوانوردی كشور پرداختند صمیمانه عذرخواهی می كند.
ما تحت هیچ فشار و سفارش ای برای كتمان واقعیت نبوده ایم و هیچ نیتی برای پنهان كردن واقعیت نداشته ایم. ما اطلاعاتی كه در اختیار و به آن باور داشتیم را منتشر كردیم و از بابت اشتباه بودن آن متاسفیم.
صنعت هواپیمایی ایران، از دسترسی به آنچه سایر رقبا از آن برخوردار می باشند بی بهره بوده، و این صنعت تنها به اتكاء نیروی انسانی متخصص ایرانی و پشتیبانی مسافران و مردم عزیز به رشد خود ادامه داده است.
سازمان هواپیمایی كشوری جمهوری اسلامی ایران، ضمن تسلیت مجدد این سانحه به محضر مقام معظم رهبری، بازماندگان این سانحه در ایران و سایر كشورها و عموم ملت شریف، اطمینان می دهد كه استوارتر و هوشمندانه تر از قبل، به نمایندگی از حاكمیت و مردم به انجام وظیفه در این صنعت خواهد پرداخت و با دقت و صداقت نسبت به شناسایی مداوم نقاط ضعف و رفع آنها و تقویت فرصت های موجود همت خواهد گمارد.

1398/10/23
21:58:50
5.0 / 5
2198
تگهای خبر: بار , سازمان , شركت , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری