مدیركل بررسی سوانح سازمان هواپیمایی خبر داد

بازخوانی اطلاعات جعبه سیاه بوئینگ ۷۳۷ با حضور مقامات قضایی

بازخوانی اطلاعات جعبه سیاه بوئینگ ۷۳۷ با حضور مقامات قضایی

به گزارش شیك بار مدیركل بررسی سوانح سازمان هواپیمایی كشوری از بازخوانی اطلاعات جعبه سیاه بوئینگ ۷۳۷ با حضور مقامات قضایی در مهرآباد اطلاع داد.به گزارش شیك بار به نقل از مهر، حسن رضایی فر در نشست خبری «بررسی علت سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ اوكراین اینترنشنال» تصریح كرد: امروز با حضور هیئت اوكراینی، دو جلسه برگزار كردیم؛ یك جلسه بامداد و جلسه دیگر هم در مورد نحوه دریافت اطلاعات جعبه سیاه برگزار گردید.
وی با تاكید بر اینكه ما از متخصصان بازخوانی جعبه سیاه در داخل كشور استفاده خواهیم كرد، افزود: در این خصوص از سه شركت هواپیمایی قشم ایر، ماهان و آسمان كه از نرم افزارهای به روز بازخوانی اطلاعات جعبه سیاه برخوردار می باشند، دعوت به همكاری كردیم.
مدیركل بررسی سوانح سازمان هواپیمایی كشوری اضافه كرد: همینطور طی جلسه ای كه با نمایندگان كمیسیون بررسی سوانح اوكراین داشتیم، آنها هم تائید كردند كه جعبه سیاه FDR حادثه دیده اما خوشبختانه حافظه هر دو جعبه سیاه هواپیما سالم می باشد.
رضایی فر اضافه كرد: تلاش ما بر این است كه بازخوانی و ارزیابی جعبه سیاه در داخل كشور صورت گیرد و امروز این اطلاعات در یك لابراتوار در فرودگاه مهرآباد با حضور مقامات قضایی بازخوانی خواهد شد. اگر به این نتیجه رسیدیم كه امكان بازسازی اطلاعات جعبه سیاه در داخل وجود ندارد، طبق تفاهمنامه ای كه با كشورهای اوكراین، روسیه، فرانسه و كانادا داریم، آنها آمادگی دارند تا این اطلاعات را دانلود كنند.
وی تاكید كرد: ما علاقه داریم كه ترجیحاً اطلاعات جعبه سیاه را در داخل بازخوانی نماییم اما اگر احساس نماییم كه امكان دارد اطلاعات آسیب ببیند، از یكی از كشورهای مذكور كمك می گیریم.

1398/10/21
14:29:34
5.0 / 5
2032
تگهای خبر: سازمان , شركت , فرود , فرودگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری