افشین حبیب زاده عنوان كرد

برای تكمیل حمل و نقل ریلی ۱۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار لازم است

برای تكمیل حمل و نقل ریلی ۱۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار لازم است

به گزارش شیك بار معاون نظارت شورای شهر تهران اظهار داشت: برای رسیدن به یك حمل و نقل عمومی كارآمد در تهران، حدود 100 هزار میلیارد تومان اعتبار لازم است.به گزارش شیك بار به نقل از مهر، افشین حبیب زاده در حاشیه جلسه علنی روز سه شنبه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینكه ۱۰ دستگاه در اجرای قانون هوای پاك دخیل هستند كه یكی از آنها شهرداری تهران است، گفت: این به معنای آن است كه شهرداری ۱۰ درصد در كاهش آلودگی هوا وظیفه و نقش دارد كه نقش اصلی شهرداری در این عرصه، در توسعه حمل و نقل عمومی متمركز شده است.
وی با اشاره به اینكه برای تكمیل حمل و نقل ریلی در تهران، حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان بودجه لازم است درحالی كه اعتبار سالیانه شهرداری ها حدود ۱۸هزار میلیارد است و از این اعتبار، بخشی به حمل و نقل عمومی اختصاص دارد، اظهار داشت: در وضعیت و توان مالی كنونی، شهرداری در حوزه حمل و نقل عملكرد خوبی داشته است و باید برای توسعه و افزایش كیفیت، بودجه لازم در اختیار شهرداری قرار گیرد.
معاون نظارت شورای شهر تهران با اشاره به اینكه ۳۰۰۰ واگن باید به ناوگان مترو اضافه شود، اضافه كرد: اعتبار لازم برای تهیه این ۳۰۰۰ واگن، ۵۰هزار میلیارد است كه ۵۰هزار میلیارد دیگر برای سایر تجهیزات لازم است.
وی تاكید كرد: در صورت افزایش این میزان واگن به مترو، تعداد مسافران از دو میلیون نفر به هشت میلیون نفر افزایش خواهد داشت.
حبیب زاده با اشاره به افزایش گوگرد در هوای تهران اظهار داشت: گفته می شود میزان گوگرد در تهران تا ۱۰ برابر افزایش یافته كه نشان میدهد بعضی از كارخانه ها از سوخت مازوت استفاده می نمایند كه وزارت صمت باید با این گونه موارد روبرو شود. همین طور خودرو ها از استانداردهای لازم برخوردار نیستند كه باز هم وزارت صمت در این عرصه مسئولیت دارد.
معاون نظارت شورای شهر تهران اظهار داشت: باید مشخص شود چند درصد قانون هوای پاك اجرایی شده و كدام نهادها و سازمان ها قوانین به تصویب رسیده در حوزه كاهش آلودگی هوا را اجرایی نكرده اند؟
وی ابراز امیدواری كرد كه اعتبارات لازم در حوزه حمل و نقل عمومی فراهم گردد تا به اهداف پیش بینی شده در حوزه حمل و نقل ریلی برسیم.


منبع:

1398/09/26
13:46:19
5.0 / 5
1283
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری