معاون شهردار تهران خبر داد؛

شروع به كار مجمع شهرداران مدارس تهران

شروع به كار مجمع شهرداران مدارس تهران

به گزارش شیك بار معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران، در آیین تنفیذ احكام بیست و یكمین دوره طرح شهرداران مدارس از طرحی با عنوان مجمع شهرداران مدارس تهران اطلاع داد.


به گزارش شیك بار به نقل از مهر، محمدرضا جوادی یگانه، در آیین تنفیذ احكام بیست و یكمین دوره طرح شهرداران مدارس ضمن تبریك به شهرداران مدارس منتخب اظهار نمود: شما مدیران و فعالان آینده شهر تهران خواهید بود، خوشحالم كه امروز در بین شما هستم. وی افزود: بطور حتم در كنار هم می توانیم زیست متفاوتی را برای شهروندان رقم بزنیم. من در اینجا باید از اجرای طرحی خبر بدهم با عنوان طرح مجمع شهرداران مدارس تهران و در اینجا خانم سلیمی را بعنوان دبیر این مجمع منصوب می كنم.

معاون شهردار تهران بیان كرد: برای تمام شهرداران منتخب حكم شهردار مدرسه و برای یك نفر حكم مشاور شهردار صادر می شود تا با امید و تلاش به داشتن شهری بهتر كمك كنند. جوادی یگانه خاطرنشان كرد: دانش، تجربه و تعهد در كنار یكدیگر می تواند فرصتی مغتنم ایجاد كند تا در كنار فضای سیاست گذاری از ظرفیت تجربه ادوار گذشته هم بهره ببریم و فضای گفتگو را به فضای بهتری بدل نماییم. معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران تاكید كرد: از تمامی همكاران خودم در شهرداری تهران می خواهم كه از مجمع شهرداران مدارس تهران حمایت كنند و امیدوارم شهرداران آینده تهران روزی به این مورد افتخار كنند كه در دوران مدرسه شهردار مدرسه خود بودند.

وی اظهار داشت: آینده شهر تهران، آینده ای ساختنی است و باید شهرداران مدارس به ساختن آن كمك كنند. جوادی یگانه، در حاشیه مراسم تنفیذ احكام بیست و یكمین دوره طرح شهردار مدرسه در جمع خبرنگاران، تصریح كرد: این طرح نخستین بار زمان آقای حقانی نخستین معاون اجتماعی شهرداری تهران شكل گرفت و تمرین مسئولیت پذیری و مشاركت به حساب می آید. در این طرح فقط شهردار مدرسه مخاطب نیست و هشت معاونت متناظر با معاونان شهرداران تهران در نظر گرفته شده است. وی در مورد اینكه شهرداران مدارس و معاونان آنها تا شعاع ۵۰۰ متری از مدرسه خویش را تحت پوشش قرار می دهند اظهار داشت: شهرداری از این طریق رابطه بین مدارس و سرای محلات را مورد توجه قرار داده و ایده مدرسه دوستدار شهر با همكاری كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر شكل گرفته است. معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران اظهار داشت: پیوند شهر و مدرسه از راه شهرداران مدارس شكل می گیرد و اگر مدارس به موضوعات زیست محیطی و اجتماعی توجه نمایند شهرداری و كمك رسانی آنها را در اولویت قرار می دهند. وی در پاسخ به سوالی در خصوص اینكه شهرداری چقدر بودجه برای مدارس در نظر گرفته است اظهار داشت: سالانه مبلغی بیشتر از ۳۰ میلیارد تومان بودجه در این حوزه پیشبینی می شود كه البته اولویت كمك به مدارس محروم و حمایتی و یا مدارسی كه دانش آموزان آنها پدر و مادر شهروندان بیگانه دارند است؛ همینطور بخشی از بودجه برای مناسب سازی مدارس دخترانه و ورزش آنها پیشبینی می شود. جوادی یگانه در مورد اینكه به تازگی مجلس استفساریه ای در مورد مبحث شورایاری ها داشته و شنیده ها حكایت از انحلال آن دارد، اظهار داشت: استفساریه برای مبحث دیگری است و درباره انتخابات شورایاری های تهران مطرح نشده همینطور باید توجه داشته باشیم كه ما موظفیم قوانین شورای شهر و مصوبات آنرا اجرا نماییم و در این حوزه اقدامات لازم صورت گرفت است. وی تصریح كرد: مصوبه شورایعالی به فرمانداری ارسال شد و آنها بعد از تایید به ما اعلام نمودند از طرفی همین مصوبه به هیات دولت ارسال شد و مجلس هم آنرا تایید كرده است ازاین رو مشكلی در اجرا نداریم. جوادی یگانه خاطرنشان كرد: مبحث و ایرادی را سازمان بازرسی به شورایاری ها گرفته كه البته بر همین مبنا بنا بوده در دوره سوم و چهارم شورا مصوبه مربوطه به مجلس ارسال شود كه حالا توسط شورایعالی استان ها در مجلس مطرح است. جوادی یگانه تصریح كرد: شورایاری ها قانونی برگزار شده و منحل نمی گردد. دو تاییدیه از فرمانداری و مجلس داریم و مشكلی در این حوزه وجود دارد. مجتبی دانشور مدیركل امور شهروندی شهرداری تهران هم در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه امسال قرار بود طرح شهردار مدرسه در ۴۴۰ مدرسه پایتخت برگزار گردد اظهار نمود: البته به علت بعضی از مشكلات این مورد تنها در ۴۱۸ مدرسه در ۲۰ آبان برگزار گردید و امروز هم مراسم تنفیذ این ۴۱۸ دانش آموز صورت گرفت. وی خاطرنشان كرد: شورایاری ها سهم شهروندان در ادامه شهر را نشان می دهند و این یكی از قدیمی ترین طرحهای شهرداری تهران است كه ۲۵ سال قدمت دارد.

مدیركل امور شهروندی شهرداری تصریح كرد: ۱۲۴ هزار دانش آموز هم اكنون در مدارسی كه شهردار مدرسه دارند مشغول تحصیلند و اگر این تعداد را با خانواده های آنها در نظر بگیریم بیشتر از چند هزار نفر می شوند كه این افراد در اداره شهر و همكاری با شهرداری می توانند اقدامات موثری انجام دهند. وی اظهار داشت: دانش آموزان به صورت آنلاین می توانند ایده های خویش را در سایت شهردار مدرسه عرضه كنند و واحدهای كاری برای این افراد با كد اختصاصی در نظر گرفته شده است. آموزش و پرورش هم تابحال همكاریهای خوبی با شهرداری انجام داده است.

دانشور اظهار داشت: نسبت مشاركت دختران در طرح شهردار مدرسه ۱۰ درصد بیشتر از پسران است. آموزش شهروندی در چارچوب شهردار مدرسه هم اجرایی می شود كه یكی از این برنامه ها جلوگیری از حوادث ناشی از چهارشنبه سوری خواهد بود. مسعود شكوهی مدیر كل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش هم در این همایش اظهار داشت: طرح شهردار مدرسه بسیار با ارزمند و خوب است كه باید قدر این مورد را دانست. وی ادامه داد: این طرح سبب می شود تا شهر ما در آینده دارای شهروندانی باشیم قانونمند كه برای شهر دلسوزی می كنند. شكوهی بیان داشت: شهزداران مدارس باید كاری كنند كه دوستانشان به قوانین احترام بیشتری بگذارند. وی اظهار داشت: تهران بعنوان ویترین شهرهای كشور الگوی خوبی در زمینه مشاركت های شهروندی و قانونمندی است. الهام فخاری عضو شورای اسلامی شهر تهران هم در این همایش با اشاره به اینكه به همه شهرداران مدرسه تبریك می گویم و افتخار می كنم همشهری و همكار شما هستیم اظهار داشت: برخی از شما شهرداران مدارس به همكاری با لایه های دیگر جامعه تاكید كردید و اهداف خوب و خویش را باور دارید كه این مورد برای مدیریت شهری نشانه های امید بخش است. وی افزود: ما در مدیریت شهری تهران باید شنونده های خوبی برای تحرك شما باشیم. فخاری اظهار داشت: شما به مشكلات اشاره كردید كه باید همه به هم كمك نماییم تا شهری خوب داشته باشیموی خاطرنشان كرد: شما آینده تهران هستید و این برای ما امید بخش است كه از سختی ها پیش رو كنار نكشیم؛ شهر با شما جوانان زنده است. فخاری تصریح كرد: شما از امروز نقش دیگری دارید و در معرض آزمون و خطا قرار داید كه مدیریت را تجربه خواهید كرد و من مطمئن هستم كه موفق هستید. وی اظهار داشت: اشكال فقط برای مدیریت شهری و بزرگسال نیست و امیدوارم ازادی و استقلال طلبی شما برای همه ما درس خوبی باشد و به ما كمك نماید برای ساختن فردای بهتر شهر تهران كه تلاش نماییم. فخاری در خاتمه اظهار داشت: شهرداران مدرسه زبان گویا شهر هستند و من به این مورد افتخار می كنم.

1398/09/21
20:11:36
5.0 / 5
1530
تگهای خبر: بار , تجربه , زمین , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری