در گزارش شیك بار مطرح شد

پرونده مسكن مهر اختتام 99 بسته می شود

پرونده مسكن مهر اختتام 99 بسته می شود

شیك بار: مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسكن از تكمیل این طرح تا آخر سال 99 به جز پروژه هایی با پیشرفت كمتر از 30 درصد و یا دارای پرونده حقوقی آگاهی داد.علی نبیان در گفت و گو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت مسكن مهر گفت: مسكن مهر از طرف سه دستگاه پیگیری می شود؛ یكی شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر كه بنیاد مسكن آنرا در دست اقدام دارد؛ مسكن مهر شهرهای جدید از طرف شركت عمران شهرهای جدید در حال ساخت و تكمیل است؛ سازمان ملی زمین و مسكن نیز موظف به اجرای طرح مسكن مهر در سایر شهرهاست.
وی اضافه كرد: پروژه های مسكن مهر كه در حیطه اختیارات سازمان ملی زمین و مسكن می باشد، با سرعت بالایی در حال ساخت و تحویل به متقاضیان هستند و هر هفته با مدیران كل راه و شهرسازی استانها جلساتی برای تكمیل این طرح در شهرهای مختلف برگزار می نماییم.
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسكن اضافه كرد: با عنایت به اینكه قسمتی از پروژه های مسكن مهر از طرف تعاونی های مسكن راه اندازی و واگذار می شود، از نماینده وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی دعوت كرده ایم در جلسات مدیران سازمان ملی زمین و مسكن با مدیران استانی راه و شهرسازی حاضر باشند با حضور نمایندگان وارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی در این جلسات شورای مسكن اجتماعی، این پروسه تسریع شده است.
وی تصریح كرد: تأمین منابع پروژه ها در حال انجام می باشد و تمام تلاش خودرا می نماییم تا به تعهدمان عمل نماییم.
معاون وزیر راه و شهرسازی تاكید كرد: به جز مسكن مهرهایی كه پیشرفت فیزیكی آن زیر ۳۰ درصد است و همین طور پروژه ها یا تعاونی هایی كه درگیری حقوقی دارند و در مجامع قضایی پرونده آنها مفتوح است، این پروژه ها مستثنی هستند اما آنهایی كه مشكلی نداشته باشند، به سرعت روند ساخت و ساز این پروژه ها در حال پیشرفت فیزیكی است.
نبیان با اشاره به اینكه هر روزه در بعضی استانها شاهد جمع بندی پروژه های مسكن مهر هستیم، گفت: تلاش می نماییم كه به استثنای موارد مذكور (دارای پرونده حقوقی و زیر ۳۰ درصد) كل طرح مسكن مهر تا آخر سال ۹۹ تمام شود.
وی با اشاره به اظهارات وزیر راه و شهرسازی در خصوص تلاش دولت برای جمع كردن پروژه مسكن مهر، اشاره كرد: به جز موارد دارای مشكلات حقوقی كه از ید اجرایی سازمان ملی زمین و مسكن خارج است و نمی توانیم تا زمانی كه پرونده حقوقی آنها بسته می شود، كاری انجام دهیم، تلاش می نماییم پروژه ها را به سمت و سویی ببریم كه سریعتر این طرح جمع بندی شود.
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسكن درباره افزایش وام مسكن مهر اظهار داشت: افزایش وام مسكن مهر از ۴۰ به ۴۵ میلیون تومان برای تمام پروژه های این طرح در سراسر كشور با پیگیری های وزیر راه و شهرسازی در شورای عالی پول و اعتبار تصویب و به شعب بانك عامل بخش مسكن ابلاغ گردیده است. برای تكمیل طرح مسكن مهر در شهر جدید پردیس نیز این افزایش تسهیلات از ۴۰ به ۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است و توانسته اعتبار خوبی به پروژه ها تزریق كند تا در تكمیل آنها مؤثر باشد.
وی درباره افزایش آورده های متقاضیان مسكن مهر اظهار داشت: كوشش های دولت و مردم برای تكمیل مسكن مهر دو سویه است كه هم دولت و هم مردم بتوانند كاری كنند كه طرح مسكن مهر جمع بندی شود.
وزیر راه و شهرسازی: از ۵۰۰ هزار واحد مسكن باقی مانده، ۳۰۰ هزار واحد تكمیل شد
گفتنی است بتازگی محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه امضای تفاهم نامه راه اندازی ۱۷۰ هزار واحد مسكونی ویژه فرهنگیان با حضور وزیر آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران درباره مسكن مهر اظهار داشت: از زمانی كه من به وزارت راه و شهرسازی آمدم، ۵۰۰ هزار واحد از این طرح باقی مانده بود كه تا كنون در یك سال قبل ۱۵۰ هزار واحد آن به متقاضیان تحویل و ۱۵۰ هزار واحد دیگر نیز آماده واگذاری است ۸۰ هزار واحد نیز مشكل حقوقی دارند كه در اختیار تعاونی های مسكن می باشد و تكمیل آنها در اختیار دولت نیست و ارتباطی به دولت ندارد؛ تا زمانی كه پروسه قضایی آن تعیین تكلیف نشود، امكان ادامه آن نیست.


منبع:

1398/09/18
13:49:00
5.0 / 5
1896
تگهای خبر: بار , بنیاد , تعاونی , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری