عضو فراكسیون دریایی مجلس:

دولت به سهمیه سوخت قایق های صیادی توجه نكرده است

دولت به سهمیه سوخت قایق های صیادی توجه نكرده است

شیك بار: عضو فراكسیون دریایی مجلس با اشاره به اینكه به رئیس جمهور هم در مورد مشكل سهمیه سوخت قایق های صیادی بعد از افزایش قیمت بنزین تذكر داده ایم اظهار داشت: در دولت به میزان سوخت قایق های صیادی توجه نشده است.به گزارش شیك بار به نقل از مهر، احمد مرادی عضو فراكسیون صنایع دریایی مجلس در مراسم افتتاحیه بیست و یكمین نمایشگاه صنایع دریایی در بندرعباس با اشاره به اهمیت استان هرمزگان در صنایع دریایی با دارا بودن ۱۱۰۰ كیلومتر نوار ساحلی و ۶۰ درصد انرژی و ذخایر نفتی دریایی كشور و همینطور تسلط بر مهمترین تنگه دریایی منطقه كه نقش بسزایی در حمل و نقل دریایی و صنایع مربوطه دارد، اظهار داشت: دولت بر مبنای برنامه ششم مكلف به استفاده از ظرفیت های دریایی همچون گردشگری دریایی، تجارت و حمل و نقل دریایی و توسعه بنادر شده است كه در این راستا باید علاوه بر توسعه بندر شهید رجایی، بندر شهید بهشتی چابهار هم به هاب دریایی منطقه تبدیل گردد.
وی با اشاره به اهمیت توسعه ظرفیت های صیادی استان های ساحلی اضافه كرد: بارها به وزیر جهاد كشاورزی درباره حضور كشتی های صیادی چینی در آب های ایران تذكر داده ایم كه سبب شده اند تا سهم ما از صیادی در منطقه صفر شود، در حالیكه با این ظرفیت می توانستیم مشكل اقتصاد استان و حتی استان های دیگر را حل نماییم.
مرادی به اهمیت تأمین سوخت قایق های صیادی اشاره نمود و اظهار داشت: به رئیس جمهور هم در مورد مشكل سهمیه سوخت قایق های صیادی بعد از افزایش قیمت بنزین تذكر داده ایم، ولی در دولت به میزان سوخت قایق های صیادی توجه نشده است، این در شرایطی است كه ۳۰ هزار خانوار در استان هرمزگان با استفاده از ۱۱ هزار فروند قایق صیادی ارتزاق می كنند.
عضو فراكسیون دریایی مجلس به سهم ناچیز ایران از بانكرینگ سوخت اشاره نمود و خاطرنشان كرد: در حالیكه در برنامه ششم تكلیف شده كه تا آخر این برنامه در سال ۱۴۰۱ سهم ایران از بانكرینگ سوخت در منطقه به ۵۰ درصد برسد، هم اكنون این سهم كمتر از ۱۰ درصد است و بیشترین سهم را كشورهای حاشیه خلیج فارس از بانكرینگ سوخت به خود اختصاص داده اند.
وی افزود: دولت مكلف به ایجاد سالانه یك میلیون شغل است اما تابحال در بهترین حالت سالانه حداكثر ۳۰۰ هزار شغل بوجود آورده است.
به گفته عضو مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس، سازمان های مختلف حوزه دریایی باید با یكدیگر همسو شوند تا خروجی بهتری در حوزه صنایع دریایی داشته باشیم.
سهم ایران از بازار بانكرینگ سوخت در منطقه كمتر از۱۰درصد است
عضو فراكسیون دریایی مجلس اظهار داشت: سهم ما از بانكرینگ سوخت كمتر از ۱۰ درصد بوده و بیشتر بازار این خدمات را كشورهای حاشیه خلیج فارس به خود اختصاص داده اند.

1398/09/06
23:54:03
5.0 / 5
1925
تگهای خبر: بار , تجارت , حمل و نقل , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری