حسینی میلانی مطرح كرد؛

حقابه پارك چیتگر نباید مخدوش شود

حقابه پارك چیتگر نباید مخدوش شود

به گزارش شیك بار رئیس كمیته محیط زیست و خدمات شهری تصریح كرد: تاكید شورا این است كه حقابه پارك چیتگر كه از دهه ۴۰ برقرار است و سند رسمی در این رابطه وجود دارد، نباید مخدوش و قطع شود.


به گزارش شیك بار به نقل از مهر، سید آرش حسینی میلانی ظهر امروز در انتها یكصد و شصت و نهمین جلسه صحن علنی شورای اسلامی شهر تهران درباره آخرین وضعیت آبرسانی به درختان پارك چیتگر اظهار داشت: روز گذشته بعد از بازدیدی كه از پارك چیتگر انجام شد، جلسه ای با نمایندگان شركت آب منطقه ای، شركت آب و فاضلاب استان تهران، معاونت خدمات شهری، شهرداری منطقه ۲۲ و كارشناسان موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع برگزار گردید.

وی بیان اینكه در آن جلسه، آخرین وضعیت از پیگیری های صورت گرفته درمورد حقآبه پارك چیتگر به شورا گزارش داده شد، تصریح كرد: در این نشست گزارش شد كه بدهی های شهرداری از راه مطالباتش با شركت آب و فاضلاب در حال تهاتر است. با پیگیری هایی هم كه انجام شد آب مجدداً وصل شد.

این عضو شورای شهر افزود: تاكید شورا این است كه حقابه پارك چیتگر كه از دهه ۴۰ برقرار است و سند رسمی در این رابطه وجود دارد، نباید مخدوش و قطع شود.

حسینی میلانی با اشاره به اینكه شورا تاكید دارد میزان مصرف آب در پارك چیتگر برای آبیاری درختان باید بهینه و شبكه تحت فشار آبیاری تكمیل شوند، خاطرنشان كرد: شبكه تحت فشار آبیاری در قسمت شرقی پارك چیتگر حدودا به اتمام رسیده اما در قسمت غربی به علت مشكلات اعتباری این كار ناتمام مانده كه باید در بودجه سال ۹۹ این مساله باید دیده شود تا شبكه آبیاری تحت فشار در كل پارك چیتگر تكمیل شود.

وی از اتصال مجدد آب پارك چیتگر برای آبیاری درختان اطلاع داد و تصریح كرد: حالا حقابه وصل شده، ولی نیاز آبی پارك چیتگر بیشتر از این مقدار است. آبدهی چاه های داخل پارك هم به علت افزایش مصرف گرفتار افت شده و پارك با كمبود آب روبروست.

رئیس كمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر اضافه كرد: ما تلاش می نماییم با استفاده از پساب و تغییر الگوی كشت این كمبود آبی را جبران نماییم.

حسینی میلانی با تاكید بر اینكه هر پارك باید طرح جامعی داشته باشد، اظهار داشت: در این طرح جامع باید مشخص باشد در پنج سال آینده چه فعالیت و برنامه ای برای آن پارك دارد. از شهرداری منطقه ۲۲ هم خواسته شده سند جامع پارك چیتگر را به شورا بفرستد تا برنامه آنها درباره نحوه آبرسانی و تغییر الگوی كشت مشخص شود.

1398/07/15
11:29:43
5.0 / 5
2006
تگهای خبر: بار , خدمات , شركت , شهردار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری