در گزارش شیك بار اعلام شد

لغو منع فروش اینترنتی پروازهای اربعین، بدهی ۱۵ میلیون دلاری به نجف

لغو منع فروش اینترنتی پروازهای اربعین، بدهی ۱۵ میلیون دلاری به نجف

به گزارش شیك بار دبیر انجمن شركت های هواپیمایی اظهار داشت: در نشست روز گذشته این انجمن با سازمان هواپیمایی كشوری مقرر شد فهرست سایتهای مجاز فروش اینترنتی پروازهای اربعین اعلام گردد.به گزارش شیك بار به نقل از مهر، در حالیكه شورایعالی ترابری در نشست اخیر خود به ریاست وزیر راه و شهرسازی از ممنوعیت فروش اینترنتی بلیت پروازهای اربعین امسال اطلاع داده بود، دبیر انجمن شركت های هواپیمایی اعلام نمود سازمان هواپیمایی كشوری مقرر است فهرست سایت های مجاز فروش اینترنتی بلیت پروازهای نجف و بغداد را اعلام نماید.
امسال هم طی هماهنگی انجمن شركت های هواپیمایی و سازمان هواپیمایی كشوری، نرخ بلیت پروازهای اربعین مدتی است مشخص و اعلام شده است.
برای تاریخ های ۲۰ تا ۳۰ مهرماه امسال، نرخ بلیت پروازهای تهران ـ نجف ـ تهران و تهران ـ بغداد ـ تهران ۲.۲ میلیون تومان و نرخ بلیت مشهد ـ نجف ـ مشهد و مشهد ـ بغداد ـ مشهد ۲.۸ میلیون تومان تعیین شده است.
نرخ بلیت سایر شهرستان ها هم در مسیرهای نجف و بغداد مشابه نرخ تهران به نجف و بغداد است.
نرخ بلیت های یكطرفه در مسیرهای تهران ـ نجف یك میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و در راه مشهد ـ نجف یك میلیون و ۴۰۰ هزار تومان تعیین شده است.
طبق اعلام مرتضی دهقان، معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی كشوری، تابحال ۶۲۶ مجوز پرواز برای ایام اربعین صادرشده و طبق برنامه ریزی تا ۷۲۰ مجوز برای پرواز به فرودگاه های نجف و بغداد ظرفیت به وجود آمد.
معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی كشوری بیان داشت: ایرلاین ها می توانند درخواست خود برای ایجاد مسیر پروازی جدید به سازمان هواپیمایی كشوری ارسال نمایند تا در صورت موافقت نرخ گذاری بر مبنای مسافت صورت گیرد.
وی اضافه كرد: امسال فروش اینترنتی بلیت هواپیما ویژه ایام اربعین ممنوع اعلام شده و با هماهنگی دستگاه های نظارتی و پلیس فتا به شدت با آن برخورد می شود.
بلیت نجف برای اربعین نایاب شد
به گزارش شیك بار به نقل از مهر، علیرغم آنكه قرار بود بلیت پروازهای اربعین صرفا از راه آژانس های هواپیمایی مجاز و همینطور سایت های شركت های هواپیمایی به فروش برسد، اما بررسی های خبرنگار مهر نشان داده است نه در آژانس های هواپیمایی و نه در سایت های ایرلاین ها امكان خرید بلیت اربعین وجود ندارد و تمام صندلی های موجود به فروش رفته است.
همچنین بررسی سایت های فروش اختصاصی ایرلاین ها هم از پُر بودن همه پروازهای نجف خبر می دهد و تنها برخی شركت ها تعداد محدودی صندلی پرواز به بغداد دارند.دبیر انجمن ایرلاین ها: ۹۵ درصد پروازهای اربعین به مقصد فرودگاه نجف انجام می شود
در همین ارتباط مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شركت های هواپیمایی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره بلیت پروازهای اربعین تصریح كرد: فروش بلیت این پروازها در تاریخ ۲۰ تا ۳۰ مهر ماه به قیمت ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است و اگر خارج از این قیمت پرداخت گردد، تخلف است.
وی افزود: برخی شركت های هواپیمایی نتوانسته اند هنوز پروازهای اربعین را راه اندازی كند كه علت آن، یا عدم صدور مجوز از جانب سازمان هواپیمایی كشوری بوده یا با فرودگاه نجف نتوانسته اند به توافق برسند.
دبیر انجمن شركت های هواپیمایی خاطرنشان كرد: ماهان و كیش ایر از روز گذشته فروش بلیت پروازهای اربعین را شروع كرده اند ایران ایر هم مقرر است تا یكی دو روز آینده با فرودگاه نجف قرارداد امضا كند كه پروازهای اربعین این شركت هم بزودی شروع می شود.
وی با تاكید بر اینكه هنوز مجور پروازهای فوق العاده صادر نشده، اظهار داشت: تعداد پروازها محدود است؛ سال قبل هم فقط ۱۰۸ هزار نفر با مسافرت هوایی به عتبات عالیات مشرف شدند كه حدود ۴ درصد از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار نفری است كه سال قبل در روزهای اربعین به عراق سفر كردند.
اسعدی سامانی با اشاره به اینكه امسال پیشبینی می شود به علت حذف روادید عراق در روزهای اربعین، تعداد زائرین اربعین به بیشتر از ۳ میلیون نفر برسد و درنتیجه میزان تقاضای سفرهای هوایی عتبات هم افزایش خواهد یافت، خاطرنشان كرد: باید بتوانیم این حجم تقاضا را مدیریت نماییم از همین رو شركت های هواپیمایی دفاتر فروش بلیت های اربعین را اعلام نموده اند كه در سایت انجمن شركت های هواپیمایی در دسترس زائرین قرار گرفته است.
وی با اشاره به جلسه مسؤلان انجمن شركت های هواپیمایی با سازمان هواپیمایی خاطرنشان كرد: در این جلسه قرار شد فهرست سایت های اینترنتی فروش بلیت های اربعین كه مورد تأیید سازمان هواپیمایی كشوری هستند تهیه شده و در سایت انجمن شركت های هواپیمایی درج شود.
دبیر انجمن شركت های هواپیمایی با اشاره به اینكه بیشترین استقبال از بلیت های اربعین، پروازهای نجف است اظهار داشت: ۹۵ درصد پروازهای عتبات عالیات در روزهای اربعین به فرودگاه نجف انجام می شود و كمتر پروازی به فرودگاه بغداد داریم.
وی درباره برخی اقدامات فرودگاه نجف پارسال كه مشكلاتی كه برای مسافران ایرانی بوجود آمده بود و احتمال تكرار آن در پروازهای اربعین سال جاری، تصریح كرد: امسال خود شركت های هواپیمایی رأسا با فرودگاه نجف مذاكره كرده اند ضمن اینكه مدیریت فرودگاه های عراق از زیرمجموعه وزارت حمل و نقل این كشور خارج و به زیرمجموعه نخست وزیری منتقل شده و مدیریت فرودگاه نجف هم تغییر كرده است. در ایام اخیر همه شركت هایی كه برنامه پروازی در روزهای اربعین داشته اند، مذاكراتی با فرودگاه نجف داشته اند ضمن اینكه در این ایام، بازرسانی از انجمن شركت های هواپیمایی و سازمان هواپیمایی كشوری در فرودگاه نجف مستقر می شوند.
اسعدی سامانی رقم بدهی ایرلاین های ایرانی به فرودگاه نجف را ۱۵ میلیون دلار عنوان و اظهار نمود: بعضی از این بدهی پرداخت شده یا در حال پرداخت است.

1398/07/09
22:53:15
5.0 / 5
1399
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری