معاون وزیر راه:

بانك مركزی ال سی چین برای قطار سریع السیر را بازگشایی كند

بانك مركزی ال سی چین برای قطار سریع السیر را بازگشایی كند

به گزارش شیك بار مدیرعامل شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور اظهار داشت: منتظر هستیم تا بانك مركزی ال سی ۹.۶ میلیارد یوآنی برای راه اندازی قطار سریع السیر تهران-اصفهان را بازگشایی كند.


به گزارش شیك بار به نقل از شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور، خیرالله خادمی در بازدید از روند اجرای خط آهن قطار سریع السیر تهران- قم- اصفهان با تاكید بر اهمیت این مسیر ریلی برای سفر از پایتخت به اصفهان اظهار داشت: این خط آهن اولین تجربه كشور در دستیابی به فناوری روز دنیا در حمل و نقل ریلی سریع السیر است و بهره برداری از آن با سرعت ۳۰۰ كیلومتر بر ساعت زمان سفر از پایتخت به اصفهان و برعكس را ۱ ساعت و ۴۵ دقیقه كوتاه می كند. مدیرعامل شركت ساخت وتوسعه افزود: با عنایت به حجم بالای مسافر از تهران به اصفهان راه اندازی این مسیر ریلی از پایتخت به یكی از مقاصد مهم گردشگری كشور یك اولویت ضروری می باشد.
معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح كرد: سرعت سیر قطار در این راه ریلی ۳۰۰ كیلومتر بر ساعت طراحی شده است كه بدین سان زمان سفر از تهران تا اصفهان به ۱ ساعت و ۴۵ دقیقه كاهش خواهد یافت. وی طول این مسیر ریلی را ۴۱۰ كیلومتر اعلام نمود و اضافه كرد: الان عملیات اجرایی در محدوده قم تا اصفهان با پیشرفت فیزیكی ۵۸ درصد در بخش زیرسازی در حال انجام می باشد. فعال بودن پنج كارگاه در راه راه اندازی راه آهن قم- اصفهان معاون وزیر راه و شهرسازی در مورد عملیات اجرایی در این راه ریلی اظهار نمود: الان محدوده قم تا اصفهان با فعال بودن ۵ كارگاه در راه در حال اجرا می باشد و در صورت تامین اعتبار بخش های دیگر این پروژه هم حدفاصل تهران تا قم هم پیشرفت خواهد داشت. وی عمده مشكلات بر سر راه پیشرفت این پروژه را كمبود اعتبار دانست و خبر داد: هم اكنون منتظر گشایش ال سی به منظور تامین مالی پروژه به ارزش ۹.۶ میلیارد یوآن از جانب بانك مركزی هستیم. خادمی همینطور در بازدید از یك كارخانه ذوب فلزات در استان اصفهان به منظور تحویل نخستین محموله ریل ملی اظهار داشت: نخستین محموله ریل ملی ۶۰E۱ از جانب این كارخانه به میزان ۱۳۰۰ تن تحویل وزارت راه و شهرسازی شد. وی ادامه داد: مقرر است تا نخستین محموله ریل ملی در تكمیل راه آهن میانه- تبریز استفاده گردد. خادمی راه اندازی خط تولید ریل ملی در كشور را اقدام مهمی در پشتیبانی از صنایع و تولیدات داخلی ذكر و عنوان كرد: با همكاری شركت ساخت و توسعه و این كارخانه تولیدی در اصفهان گام بلندی در جهت خودكفایی كامل كشور در تامین ریل مورد نیاز توسعه شبكه راه آهن سراسری برداشته شد.

1398/06/31
15:16:52
5.0 / 5
1869
تگهای خبر: احداث , بار , تجربه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری