وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

پیش بینی ۸ هزار دستگاه اتوبوس برای جابجایی زوار در اربعین

پیش بینی ۸ هزار دستگاه اتوبوس برای جابجایی زوار در اربعین

به گزارش شیك بار وزیر راه و شهرسازی با اشاره به پیش بینی هشت هزار دستگاه اتوبوس برای جابجایی زوار در اربعین، اظهار داشت: آزادراه پل زال-دهلران-چیلات در مرحله فراخوان است.به گزارش شیك بار به نقل از مهر، محمد اسلامی ظهر پنجشنبه در بازدید از محورهای دهلران در جنوب استان ایلام گفت: آزادراه پل زال-دهلران-چیلات در مرحله فراخوان است.
وزیر راه شهرسازی با اشاره به اینكه توجه به توسعه زیرساخت های عمومی یكی از تكالیفی است كه دولت در دستور كار خود دارد، اضافه كرد: تكمیل راه های مواصلاتی یكی از برنامه های اصلی وزارت راه شهرسازی است و در این راستا نیز اقدامات خوبی در كشور در حال انجام می باشد.
وی اظهار داشت: با عنایت به نزدیك شدن اربعین وزارت راه و شهرسازی برای آماده سازی و تكمیل زیرساخت ها از همه ظرفیت های خود استفاده می نماید و با عنایت به اینكه امسال پیش بینی می شود بیشتر از سه میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در اربعین شركت نمایند ما باید برنامه ریزی های لازم را در دستور كار خود قرار دادیم.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه تلاش ما این است كه از ظرفیت همه راه های مواصلاتی استفاده شود، افزود: تكمیل باند دوم و تعریض جاده ها در بعضی مسیرهای خوزستان و ایلام در دست اقدام است.
اسلامی اظهار داشت: كاستی ها و نواقصی كه سال قبل وجود داشته امسال سعی شده آنها برطرف شوند و این امر با محوریت استانداران دو استان ایلام و خوزستان در حال انجام می باشد و امسال تغییرات قابل قبولی صورت گرفته است.
وزیر راه شهرسازی بیان داشت: امسال باید مواكب به شكلی جانمایی شوند كه مشكل ترافیكی برای عبور و مرور ایجاد نكنند تا زوار راحت تر تردد كنند و با عنایت به اینكه پیش بینی می شود امسال حجم تردد با خودرو های شخصی بیشتر شود گسترش پاركینگ ها باید در دستور كار باشد و در این راستا در مرز چذابه اقدامات خوبی اندیشیده شده است و با بررسی های صورت گرفته پاركینگ ها در مرز مهران هم در حال افزایش هستند.
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: ستاد مركزی اربعین در بحث ناوگان حمل و نقل ریلی جاده ای و هوایی تصمیم گیری لازم را داشته است و افزایش قطارها در راه خرمشهر و كرمانشاه برای ارائه خدمات به زوار از برنامه های ما است.
وی افزود: در بحث ناوگان هوایی پروازها بطور قطع بیشتر خواهند شد و در بحث حمل و نقل عمومی ۸ هزار دستگاه اتوبوس پیش بینی شده است تا جابجایی زوار با مشكل مواجه نشود.
سلامی در بحث افزایش قیمت بلیت هم اظهار داشت: امسال هیچ گونه افزایشی در قیمت ها نداریم و اگر افزایش قیمت صورت بگیرد برخلاف قانون است و مراجع قانونی باید برخورد كنند.
وی درباب خدمات دهی به زوار در بحث برگشت اظهار داشت: همه تمهیدات لازم اندیشیده شده است و با هماهنگی كه با استاندار ایلام صورت گرفته امسال شاهد ترافیك در مرز مهران به خصوص در پایه بركت نخواهیم بود و اتوبوس موردنیاز تأمین شده است.
وزیر راه و شهرسازی درباب اتصال اتوبان خرم آباد به پل زال و مورموری به دهلران و چیلات هم اظهار داشت: بررسی های مقدماتی انجام شده و این دو طرح تأثیر خوبی در توسعه استان و شهرستان دارند و امیدواریم این اقدامات كمك كنند كه شكوفایی در دهلران و استان بیشتر شود.


منبع:

1398/06/28
20:58:48
5.0 / 5
1572
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری