معاون وزیر راه:

گرانفروشی های بلیت قطار به مسافران عودت داده می شود

گرانفروشی های بلیت قطار به مسافران عودت داده می شود

به گزارش شیك بار مدیرعامل شركت راه آهن اظهار داشت: در صورتیكه مسافران بلیتی با قیمت بیشتر از نرخ های مصوب خریداری نموده باشند، می توانند آنرا مسترد كنند.به گزارش شیك بار به نقل از وزارت راه و شهرسازی، سعید رسولی گفت: درباب افزایش قیمت بلیت قطار حدود قانونی را رعایت می نماییم و تمامی افزایش قیمت بلیت های قطار داری ثبت قانونی و در پیك های زمانی وجود دارد. همین طور به صورت دائم و مستمر از جانب معاونت مسافری راه آهن بررسی می شود.
وی اضافه كرد: در صورتیكه شركت های حمل و نقل ریلی در پیك های سفر قیمت بلیت قطار را بالا برند، بطور قطع در سایر بازه های زمانی و در مواقعی كه پیك سفر نباشد، قیمت بلیت قطار كاسته می شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی اشاره كرد: قیمت های بلیت قطار در روزهای پیك و تابستان به صورت كاملا رسمی از جانب معاونت های مسافری كنترل می شود و در صورتیكه مسافران بلیتی خارج از قیمت های مصوب خریداری نموده باشند، می توانند آنرا استرداد كنند.
رسولی افزود: افزایش قیمت بلیت ها در بعضی از مسیرهای پرتردد مانند مشهد حدود ۲۰ درصد بود، اما در سایر مسیرها برمبنای سقف قانونی و كنترل شده، افزایش قیمت رخ داده است.
وی تاكید كرد: از خرداد سال قبل قیمت بلیت قطارها افزایش نیافته و باتوجه به افزایش هزینه های شركت های حمل و نقل ریلی، قیمت بلیت در تمامی مسیرها بطور میانگین ۲۲ درصد رشد قیمتی داشته است.

مدیرعامل شركت راه آهن اظهار نمود: در صورتیكه شركت های حمل و نقل ریلی خارج از سقف نرخ های تعیین شده قیمت بلیت را بالا برند، بطور قطع با آنها برخورد قانونی می شود. سامانه ای جهت رسیدگی به شكایات مسافران طراحی شده و در صورتیكه مسافران بابت افزایش قیمت بلیت شكایاتی داشته باشند، می توانند به سامانه ۵۱۴۹ بازگشت و شكایات خودرا ثبت كنند.
وی با اشاره به اینكه تا به امروز هیچ گزارشی در خصوص گران فروشی بلیت قطار به ما اعلام نشده اشاره كرد: شركت های حمل و نقل ریلی با كمك راه آهن و همین طور تخصیص یارانه ای كه به آنها ارائه شده، قسمتی از هزینه های خودرا تأمین كرده اند بدین سبب درخواستی در خصوص افزایش قیمت بلیت ندارند.


منبع:

1398/06/25
20:01:30
5.0 / 5
1582
تگهای خبر: حمل و نقل , سفر , شركت , مسافر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری