معاون شهردار تهران:

نظارت بر موتورهای دیزلی در شهر تهران وجود ندارد

نظارت بر موتورهای دیزلی در شهر تهران وجود ندارد

شیك بار: معاون شهردار تهران از نبود هیچ نظارتی بر ماشین آلات و موتورهای دیزلی، كمیت و كیفیت آگاهی داد.به گزارش شیك بار به نقل از مهر، در جریان بررسی لایحه ساماندهی صنایع آلاینده دیزل در محیط های كارگاهی و عمرانی شهر تهران، حسن خلیل آبادی بعنوان مخالف این لایحه اظهار نمود: من مخالف استانداردسازی ژنراتورهایی كه در ساخت و ساز و كارگاه های عمرانی شهر تهران مورد استفاده قرار می گیرند، نیستم اما سؤال این است كه سهم این ژنراتورها در آلودگی صوتی و هوا چقدر است.
وی افزود: ما موتورسیكلت ها و ماشین هایی كه آلایندگی بالایی تولید می كنند را رها كرده و در شرایط كنونی و تحریم، به ژنراتورهایی كه برای ساخت وساز مورد استفاده قرار می گیرند، توجه كرده ایم. در شرایط كنونی نمی توان استانداردی برای این مساله تعیین كرد.
مجید فراهانی عضو شورای شهر تهران در موافقت با این لایحه، با اشاره به اینكه سهم آلایندگی موتورهای دیزلی و شهرسازی نسبت به سایر آلاینده ها بااینكه كمتر است، اما مردم از ما برای كاهش این آلاینده ها نیز مطالبه دارند، اضافه كرد: پیام هایی كه در سامانه ۱۳۷ و ۱۸۸۸ وجود دارد، شهروندان نسبت به فعالیت موتورهای دیزلی و شهرسازی كه امكان استراحت را از آنها گرفته اند، شكایت دارند. به درستی معین نمی باشد چه تعداد ماشین آلات دیزلی از رده خارج در شهر تهران مورد استفاده قرار می گیرند اما نباید تولید آلاینده های این ماشین آلات را نادیده گرفت.
وی افزود: می توان با ضابطه مند كردن و پیشگیری، سبب استانداردسازی این ماشین آلات دیزلی نیز شد.
سید حسن رسولی دیگر عضو شورای شهر تهران نیز درباره این لایحه اظهار داشت: آنچه در این لایحه مورد غفلت قرار گرفته است، نظارت نظام مهندسی است چونكه شهرداری تهران در پروژه های عمرانی، مسئولیت نظارتی دارد و در این لایحه و دستورالعمل مربوط به آن، بخش نظارت سازمان نظام مهندسی نادیده گرفته شده است.
محسن پورسیدآقایی معاون حمل و نقل و ترافیك شورای شهر تهران نیز درباره لایحه مذكور اعلام نمود: در دو سال قبل سعی شده است كه آلودگی هوا كاهش یابد؛ این مسئله عزم و دغدغه جدی مدیریت شهری بوده است و موفقیت های زیادی نیز سال قبل حاصل شد كه برای تداوم آن، باید اقدامات دیگری در دستور كار قرار داد.
وی با اشاره به اینكه از هیچ چیز كوچكی نباید عبور كرد، اظهار داشت: در دستورالعمل كنترل و كاهش آلودگی ماشین آلات و موتورهای دیزلی در پروژه های عمرانی شهر تهران كه در این لایحه پیوست شده است، در تلاش هستیم تا كیفیت و كمیت ماشین آلات و موتورهای دیزلی مورد ارزیابی قرار گیرد. بااینكه به صورت دقیق، آماری از میزان این ماشین آلات وجود ندارد.
معاون شهردار تهران با اشاره به اینكه استفاده از ماشین آلات و موتورهای دیزلی در معابر فرعی مورد استفاده قرار می گیرند، اضافه كرد: تأثیر استفاده از این ماشین آلات بر ساكنین محلی بسیار زیاد است بنا بر این لایحه ساماندهی صنایع آلاینده دیزل در محیط های كارگارهی و عمرانی شهر تهران، تهیه و بعد از بررسی در كمیسیون تخصصی شورای شهر، امروز به صحن آمده است.


منبع:

1398/06/24
20:51:43
5.0 / 5
1415
تگهای خبر: بار , ترافیك , تولید , حمل و نقل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری