مدیرعامل سازمان بنادر خبر داد

بازگشت خدمه نفتكش انگلیسی به كشورهایشان، آدریان دریا ایرانی است

بازگشت خدمه نفتكش انگلیسی به كشورهایشان، آدریان دریا ایرانی است

به گزارش شیك بار مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از بازگشت ۷ تن از كروی كشتی انگلیسی توقیف شده در بندرعباس به كشورهایشان اطلاع داد.به گزارش شیك بار به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد راستاد با اشاره به اینكه كشتی انگلیسی در لنگرگاه بندر عباس همچنان در توقیف جمهوری اسلامی ایران است، اظهار داشت: مرجع قضایی در حال رسیدگی به وضعیت كشتی انگلیسی توقیف شده است و هر زمان كه مرجع قضایی تصمیمی بگیرد اقدامات لازم برای این كشتی صورت می گیرد.
وی افزود: ۷ خدمه از اتباع مختلف هندی، روسی و لتونی كه در كشتی حضور داشتند به كشورهایشان بازگشتند.
راستاد اضافه كرد: به دنبال درخواست اتحادیه دریانوردی هند و مجامع بین المللی همچون فدراسیون حمل و نقل جهانی (ITF) در مورد دیدار با خدمه نفتكش انگلیسی توقیف شده STENA IMPERO در بندر عباس، دبیر انجمن صنفی دریانوردان ایران به نمایندگی از «ITF» و با حمایت و همكاری سازمان بنادر و دریانوردی و هماهنگی دیگر نهادهای نظارتی همچون مراجع قضایی بازدیدی از شناور انگلیسی كرد.
وی بیان كرد: خوشبختانه در بررسی هایی كه برپایه مفاد MLC و حقوق بین الملل دریایی صورت گرفت، خدمه شناور در شرایط مطلوبی قرار دارند و منتظر فرآیندهای حقوقی و دادرسی پرونده است. همینطور پیرو هماهنگی های قبلی مقرر شد تا اقدامات لازم برای بازگشت ۷ نفر از خدمه كشتی به كشور خود صورت پذیرد.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه طبق آخرین بازدیدی كه از جانب انجمن صنفی دریانوردی انجام شد وضع تمامی كاركنان این كشتی خوب و مناسب ارزیابی شد و از لحاظ امكانات رفاهی و غذایی هیچ مشكلی برای آنها وجود نداشت اظهار داشت: بر اساس گزارش بازدید نمایندگان انجمن صنفی دریانوردان تجاری ایران از نفتكش انگلیسی STENA IMPERO، برخورد دولت ایران با خدمه نفتكش انگلیسی بر مبنای استانداردهای بین المللی و رفتارهای انسان دوستانه بوده است.
مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی درباره آخرین وضعیت كشتی آدریان دریا هم اظهار داشت: شنیده ها از آن حكایت می كند كه اقداماتی ضد این كشتی صورت گرفته است و همواره این كشتی مورد تهدید قرار گرفته است؛ امیدواریم به شكلی این كشتی محموله ها و كاركنان آن گرفتار مشكل نشود.
وی اضافه كرد: این كشتی (آدریان دریا) ایرانی است و امیدواریم با تهدیدهای كشور آمریكا گرفتار مشكل نشود و همچنان بتواند مسیر تجاری خویش را به نحو مطلوب طی نماید.
گفتنی است دولت جبل طارق در دوره توقیف نفتكش آدریان دریا ۱ (گریس۱) برخورد نامناسب و غیر انسانی و برخلاف استانداردهای MLC و قوانین دریایی با خدمه كشتی مذكور داشته است و الان كاپیتان كشتی، مورد تحریم های دولت آمریكا قرار گرفته است.

1398/06/24
15:55:16
5.0 / 5
1507
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری