رئیس سازمان امور مالیاتی به مهر خبر داد

قول وزارت راه جهت راه اندازی سامانه املاك و اسكان تاپایان سال

قول وزارت راه جهت راه اندازی سامانه املاك و اسكان تاپایان سال

به گزارش شیك بار رئیس سازمان مالیاتی با اشاره به اینكه برای برقراری مالیات از خانه های خالی نیازمند سامانه املاك و اسكان هستیم، اظهار داشت: وزارت راه و شهرسازی قول داده سامانه مذكور را تا اختتام امسال راه اندازی كند.امیدعلی پارسا در گفتگو با خبرنگار مهر در رابطه مالیات بر خانه های خالی، گفت: برای وضع این مالیات، سامانه املاك و اسكان باید توسط وزارت راه و شهرسازی راه اندازی می شد كه قول داده اند این سامانه را تا اختتام امسال راه اندازی می كنند.
رئیس سازمان امور مالیاتی اضافه كرد: تا زمانی كه سامانه مذكور راه اندازی نشود نمی توان به اطلاعات دقیقی در رابطه خانه های خالی دسترسی داشت.
وی افزود: مقرر است تا آخر سال زیرساخت اطلاعاتی را تهیه كنند.
معاون وزیر اقتصاد در پاسخ به این پرسش كه در صورت عدم راه اندازی سامانه مذكور توسط وزارت راه و شهرسازی، آیا سازمان امور مالیاتی اقدامی انجام می دهد؟ اظهار داشت: این مساله تكلیف وزارت راه و شهرسازی است و ما راسا نمی توانیم در این رابطه اقدامی انجام دهیم و باید وزارت راه برای پیشبرد این هدف، به تكلیف خود یعنی تهیه سامانه املاك و اسكان عمل كند.
پارسا در واكنش به این پرسش كه آیا سازمان امور مالیاتی نمی تواند در این خصوص از سازمان ثبت و یا شهرداری ها اطلاعات بگیرد؟ اشاره كرد: هدف ما پوشش سراسر كشور است بدین جهت باید یك سامانه جامع و كامل و به روز داشته باشیم كه امیدواریم وزارت راه تا آخر سال به تكلیف خود عمل كند.
وی در ارتباط با اینكه راه های فرار مالیاتی در مورد خانه های خالی زیاد است، اظهار داشت: به این مساله واقف هستیم و می دانیم كه نمی توان فرار مالیاتی را صفر كرد اما تلاش می نماییم كه امكان فرار مالیاتی را به حداقل برسانیم.


منبع:

1398/06/17
17:27:04
5.0 / 5
1635
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری