رئیس كمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران:

كاهش ۳ هزار و ۲۱۵ كارمند در شهرداری

كاهش ۳ هزار و ۲۱۵ كارمند در شهرداری

به گزارش شیك بار رئیس كمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران اظهار داشت: طی دو سال قبل سه هزار و 215 نفر از كاركنان شهرداری كاهش پیدا كرده كه طی سالهای گذشته بی سابقه بوده است.به گزارش شیك بار به نقل از مهر، در بخش نخست جلسه علنی روز یكشنبه شورای شهر تهران، رؤسای كمیسیون ها گزارشی از عملكرد یكساله خودرا ارائه كردند.
مرتضی الویری بعنوان اولین كمیسیون با اشاره به اینكه مهمترین دستوركار این كمیسیون برنامه ۵ ساله سوم و بودجه سالیانه بوده است، اظهار داشت: دوستان اطلاع دارند كه خیلی از طرح ها و لوایح، قسمتی از بودجه دارد و شاید كمیسیون برنامه و بودجه كمیسیونی است كه با ترافیك سنگین طرح ها و لوایح روبرو است.
وی اضافه كرد: در این مدت این كمیسیون ۱۳۸ جلسه برگزار كرد كه اغلب جلسات ۵ نفره تشكیل شد.
وی با اشاره به اینكه چند اقدام كلیدی در كمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر كلید خورده كه تأثیر زیادی در ساختار و حركت شهرداری و مدیریت شهری خواهد داشت، اظهار داشت: زمانی كه شورای شهر پنجم شروع به كار كرد صحبت از استخدام ۱۳ هزار نیرو در شهرداری بود و زمانی كه وارد شهرداری شدیم، تعداد زیادی كارمند جدید كه خیلی از آنها بر طبق ضوابط انتخاب نشده بودند، جذب شهرداری شدند كه در شورای پنجم تصویب كردیم سالیانه ۶ درصد از نیروهای انسانی را كاهش دهیم و افرادی جذب شهرداری شوند كه در رده های بالای تخصصی باشند. هم اكنون از ۶۸ هزار و ۱۲۷ نیرویی كه در شهرداری مشغول به كار بودند، امروز به ۶۴ هزار و ۹۱۲ نفر كاهش یافته است. یعنی ۳ هزار و ۲۱۵ نفر كم شده اند و روند نیروی انسانی شاغل در شهرداری روندی كاهشی است كه می توان گفت كاهش این تعداد نیرو در ۵ دوره گذشته سابقه نداشته است.
وی اصلاح ساختار در شهرداری را یكی دیگر از موضوعاتی دانست كه توسط شورای شهر در حال پیگیری است و شهرداری نیز در حال انجام موضوعات لازم در این رابطه است.
الویری از سامانه شفافیت بعنوان دیگر دستاورد كمیسیون برنامه و بودجه نام برد و اظهار داشت: تاریك خانه های موجود در شهرداری زمینه مناسب برای فساد را فراهم نموده بود و شفافیت یك ابزار مقابله با فساد محسوب می شد.
رئیس كمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران ثبت معاملات بالای ۲۵۰ میلیون، جزئیات صدور پروانه های شهرسازی، انتشار تغییر كاربری های مجاز، پروانه ساخت هایی كه تابحال در حوزه برج باغ ها صادر شده، اطلاعات سازمانی مدیران و سفرهای خارجی را از دستاوردهای دیگر سامانه شفافیت عنوان نمود.
انتقال ذی حسابی به شورای شهر و تهیه گزارش های حسابرسی از دیگر موارد یاد شده الویری بود.


منبع:

1398/06/03
15:15:27
5.0 / 5
1578
تگهای خبر: ابزار , ترافیك , زمین , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری