درخواست مشاوران املاك برای افزایش ۱۰۰ درصدی حق كمیسیون

درخواست مشاوران املاك برای افزایش ۱۰۰ درصدی حق كمیسیون

به گزارش شیك بار رئیس اتحادیه مشاوران املاك با اشاره به اینكه كمیسیون فعلی مشاوران املاك نیم درصد است، خواهان افزایش كمیسیون مشاوران املاك به یك درصد شد.به گزارش شیك بار به نقل از صداوسیما، مصطفی قلی خسروی اظهار داشت: پیشنهاد افزایش یك درصدی ­كمیسیون مشاوران املاك به كمیسیون نظارت اتاق تهران داده شده و منتظر تشخیص كمیسیون نظارت است.
وی اضافه كرد: پیشنهاد بدین گونه است كه در صورت امكان در كل معاملات یك درصد باشد و در غیر این صورت برای تمام معاملات نیم درصد كمیسیون دریافت ­شود و همینطور ­برای معاملات تا ۵۰۰ میلیون تومان نیم درصد، از ۵۰۰ میلیون تا­ ۷۰۰ میلیون تومان ۷۵ صدم درصد و از ۷۰۰ میلیون تومان به بالا­ ۲۵ صدم درصد و برای معاملات یك میلیارد تومان به بالا هم یك صدم درصد ­كمیسیون به مشاوران املاك پرداخت گردد.
وی با تاكید بر اینكه هم اكنون نرخ كمیسیون ها در هر شهری متفاوت می باشد، اظهار داشت: من در زمان دولت دهم مصوبه ای را با امضای وزرای مسكن و صنعت گرفتم كه این حق كمیسیون ها یكسان شود، اما در دوره بعدی اتحادیه كه بنده مسئول نبودم، باردیگر روال را به قبل برگرداندند و هر شهری برای خودش نرخ تعیین می كند.
رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاك تهران با اشاره به اینكه بنده موافق یكسان شدن نرخ های كمیسیون معاملات در سراسر كشور هستم، اظهار داشت: این پیشنهاد را باردیگر به دولت و وزارت راه و شهرسازی عرضه كرده ایم، اگر این امر با موافقت دولت مواجه شود، نرخ كمیسیون معاملات املاك در سراسر كشور نیم درصد تعیین خواهد شد.
به گزارش شیك بار به نقل از مهر، هم اكنون حق كمیسیون مشاوران املاك بنا بر مصوبه سال ۹۵ كمیسیون نظارت بر اصناف وزارت صنعت، معدن و تجارت، نیم درصد است كه رئیس اتحادیه مشاوران املاك خواهان دو برابر شدن این حق كمیسیون شده است.


1398/05/30
15:45:30
5.0 / 5
1608
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری