وزیر راه و شهرسازی:

بنادر تفریحی نداریم، استفاده از ظرفیت داخلی برای تولید ناوگان

بنادر تفریحی نداریم، استفاده از ظرفیت داخلی برای تولید ناوگان

به گزارش شیك بار وزیر راه و شهرسازی با بیان احوزه حمل و نقل دریایی فرصت های زیادی برای اشتغال زایی در بنادر صیادی و در بنادر تجاری كوچك وجود دارد، اظهار داشت: ولی متاسفانه بنادر تفریحی و گردشگری نداریم.به گزارش شیك بار به نقل از مهر محمد اسلامی در مراسم روز جهانی دریانورد كه امروز یكشنبه ۲۷ مرداد در سالن همایش های صدا و سیما با حضور مقامات ارشد دریایی، لشگری و كشوری برگزار شد، اظهار داشت: این همایش جلوه قدرت دریایی انقلاب اسلامی و بیان تجربیات، اهداف، مطالبات، انتظارات و عهد میثاق برای ادامه راه است كه به صورت موثر و هم افزا در جهت خلق قدرت موثر دریایی ایران مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
وی اضافه كرد: استكبار جهانی از بدو پیروزی انقلاب اسلامی تابحال یك هدف داشته و آن این بوده است كه اجازه پیروزی، پیشرفت و توسعه را از جمهوری اسلامی ایران بگیرد و علیرغم گذشت ۴۰ سال هنوز از این هدف دست نكشیده است.
وی اظهار داشت: دشمن با صرف هزینه های سرسام آور و استفاده از ابزارهای مختلف كه پیچیده ترین آن تحریم است ضد ایران برنامه ریزی كرده و كنترل تحریم را كشور به كشور، شهر به شهر، شركت به شركت و حتی میز به میز در دست گرفته است.
وزیر راه و شهرسازی اظهارداشت: اما امروز كشور با رهبری مقام معظم رهبری در اوج اقتدار قرار دارد و می بینیم كه تحریم های آمریكا هیچ تاثیری در پیشرفت كشور نداشته است در صورتی كه حتی در كشورهایی هم كه حق وتو دارند، سفارتخانه های آمریكا اعمال نفوذ می كنند اما نتوانسته اند در ایران توفیقی كسب كنند.
اسلامی به تخریب اذهان و القای ناسازگاری جمهوری اسلامی اشاره و خاطرنشان كرد: می خواهند در پیكره ید واحده ملت سستی ایجاد كنند كه در این زمینه هم موفق نخواهند بود.
وی با تاكید بر اینكه باید سهم خویش را از اقتصاد جهانی دریایی كسب نماییم، خاطرنشان كرد: در همه مودهای حمل و نقلی نیازمند افرادی هستیم كه مستعد و خلاق باشند و بتوانند با علم و فناوری این مودهای حمل و نقلی را توسعه دهند همینطور در حوزه حمل و نقل دریایی هم فرصت های زیادی برای ایجاد مشاغل مختلف داریم چه در بنادر صیادی و چه در بنادر تجاری كوچك ولی متاسفانه اصلاً بنادر تفریحی و گردشگری نداریم.
اسلامی اضافه كرد: هفته گذشته مدیرعامل شركت ایزوایكو به من اعلام نمود كه از آغاز تاسیس این كارخانه كشتی سازی تابحال چنین رونقی نداشته است. ضمن اینكه شركت نفتكش هم به خوبی در حال استفاده از ظرفیت های ایزوایكو برای تولید و توسعه ناوگان است.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به سفر اخیر خود به روسیه و تركمنستان برای حضور در اجلاس اقتصادی كشورهای حاشیه خزر اظهار داشت: در اجلاس سوچی توافقات خوبی با كشورهای حاشیه خزر داشتیم و در تركمنستان هم با این كشور به تفاهم هایی دست یافته ایم.
وی با اشاره به تصمیم راهبردی ۱۰ سال پیش رهبر معظم انقلاب در خصوص افزایش اقتدار دریایی در آب های جنوبی اظهار داشت: ۱۰ سال قبل مقام معظم رهبری اعلام نمودند نیروی دریایی به نیروی دریایی راهبردی ارتش تبدیل گردد و از خلیج فارس بیرون برود. خلیج فارس و تنگه هرمز باید در اختیار نیروی دریایی سپاه قرار گیرد. امروز می بینیم كه این تصمیم راهبردی چقدر در افزایش قدرت دریایی جمهوری اسلامی ایران اثرگذار بوده است.

1398/05/28
15:26:40
5.0 / 5
1557
تگهای خبر: ابزار , بار , تولید , حمل و نقل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری