اسحاق جهانگیری:

پروژه قطار سریع السیر تهران_قم_اصفهان باید سریعتر تعیین تكلیف شود

پروژه قطار سریع السیر تهران_قم_اصفهان باید سریعتر تعیین تكلیف شود

شیك بار: جلسه بررسی پروژه قطار سریع السیر تهران - قم - اصفهان عصر امروز (یكشنبه) به ریاست معاون اول رئیس جمهور اجرا شد.به گزارش شیك بار به نقل از مهر، جلسه بررسی پروژه قطار سریع السیر تهران – قم – اصفهان عصر امروز (یكشنبه) به ریاست معاون اول رئیس جمهور انجام شد.
اسحاق جهانگیری در این نشست با اشاره به مدت زمان طولانی سپری شده از زمان تصویب و نیز پیشرفت فیزیكی اندك این پروژه، بر ضرورت بررسی دقیق ابعاد فنی، اقتصادی و اجرایی این پروژه و تعیین تكلیف آن اصرار كرد.
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اهمیت این پروژه به عنوان پروژه ای ملی و نیز انتظار مردم برای اجرای آن، از وزارت راه و شهرسازی خواست در اسرع وقت همه جوانب این پروژه را مورد بررسی قرار داده و گزارشی جامع الاطراف درباب میزان سرمایه گذاری مورد نیاز، نحوه تأمین مالی، نحوه بازپرداخت تسهیلات و برنامه زمانبندی اجرای طرح به سازمان برنامه و بودجه عرضه نماید تا این سازمان تصمیم گیری نهایی را درباب نحوه اجرا و تخصیص اعتبار مورد نیاز انجام دهد.
در این جلسه كه وزرای امور اقتصادی و دارایی، رئیس سازمان برنامه و بودجه و رئیس كل بانك مركزی نیز حضور داشتند، وزیر راه و شهرسازی گزارشی از آخرین وضعیت پروژه قطار سریع السیر تهران – قم – اصفهان، میزان پیشرفت فیزیكی و اعتبار مورد نیاز برای تكمیل آن ارائه كرد.
در این نشست بعد از بحث و تبادل نظر درباب جزئیات فنی، مسائل اجرایی و لزوم های اجرای این پروژه، مقرر شد وزارت راه و شهرسازی ظرف مدتی كوتاه گزارش دقیقی از ابعاد و جوانب مختلف این پروژه شامل نحوه تامین مالی، مدت زمان اجرا، میزان پیشرفت و فیزیكی و برنامه زمانبندی برای تكمیل تدوین و به سازمان برنامه و بودجه عرضه نماید تا این سازمان بعد از بررسی نظر نهایی خودرا درباب نحوه اجرا و تامین مالی پروژه اعلام نماید.


منبع:

1398/05/14
14:13:33
5.0 / 5
1517
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری