با حضور رئیس جمهور انجام می گیرد؛

آغاز ساخت۱۵۰هزار مسكن در عید غدیر

آغاز ساخت۱۵۰هزار مسكن در عید غدیر

شیك بار: معاون امور مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از آغاز راه اندازی 150 هزار واحد مسكونی در روز عید غدیر با حضور رئیس جمهور آگاهی داد.به گزارش شیك بار به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مازیار حسینی اظهار داشت: سیاست های كلان این وزارتخانه در حوزه مسكن، جریان سازی پایدار تولید مسكن، تعادل بخشی بازار مسكن بوسیله جبران تقاضای انباشته، تحریك توأم عرضه و تقاضا و ورود به سوژه اجاره داری حرفه ای است.
وی برنامه های اجرایی بخش مسكن را ۶ محور اعلام نمود و توضیح داد: طرح اقدام ملی ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسكونی شهری، راه اندازی و بهسازی ۲۰۰ هزار واحد مسكن روستایی، ایجاد بازار تعهدی مصالح، تكمیل طرح مسكن مهر، جمع آوری سرمایه های خرد ملی در چارچوب صندوق های تأمین مسكن برای گروه های درآمدی متوسط به پایین و استفاده از زمین های دستگاه های دولتی، نظامی و نهادهای عمومی غیردولتی در چارچوب طرح های «تام كاد» و «تام فاز» و «تام اج» و در نهایت ورود عملیاتی به رفع معضل سكونتگاه های غیررسمی و بافت های فرسوده از مهم ترین برنامه های اجرای وزارتخانه در بخش مسكن می باشد.
به گفته وی، طرح «تام كاد» طرح (طرح تامین مسكن كاركنان دولت) به رؤیت رئیس جمهور رسیده و الان سازمان برنامه و بودجه در حال تهیه شیوه نامه اجرای آن جهت تصویب در هیئت دولت می باشد.
حسینی در تعریف طرح «تام فاز» (تامین مسكن به روش فروش اقساطی زمین) و مراحل آن اعلام نمود: تامین مسكن به روش فروش اقساطی زمین نیز در دست برنامه ریزی است و بزودی ساز و كار آن تهیه و اعلام می شود.
معاون امور مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در تعریف طرح «تام اج» و مراحل آن، توضیح داد: این طرح كه طرح تامین مسكن به روش اجاره است، طرحی است كه وزارتخانه برای تمامی دهك های متوسط و ضعیف جامعه با برنامه ریزی مشخصی پیگیری می كند.
وی با اشاره به وضعیت مسكن مهر اضافه كرد: كل واحدهای مسكونی مهر دارای قرارداد دو میلیون و ۲۰۳ هزار و ۷۶ واحد بوده است كه كلیه واحدهای تحویل شده از این میزان كل شامل یك میلیون و ۸۳۴ هزار و ۴۳۲ واحد است. بگفته حسینی، كلیه واحدهای مسكونی مهر تحویل شده از آبان ماه ۱۳۹۷، شامل ۱۱۲ هزار و ۳۱۲ واحد است و در مجموع ۳۶۸ هزار و ۶۴۴ واحد مسكن مهر باقیمانده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی همین طور در بیان خلاصه وضعیت واحدهای باقیمانده مسكن مهر كه ۳۶۸ هزار و ۶۴۴ واحد است و به محض تامین خدمات تحویل می شود، اظهار داشت: كل واحدهای آماده تحویل فاقد خدمات زیربنایی ۱۶۵ هزار و ۶۲۶ واحد، كل واحدهای دارای مشكلات حقوقی شامل ۹۱ هزار و ۵۶۱ واحد، كل واحدهای فاقد متقاضی ۵۵ هزار و ۹۹ واحد و كل واحدهای باقیمانده در تعهد دولت شامل ۵۶ هزار و ۴۳۸ واحد است.
حسینی درباب آخرین وضعیت طرح اقدام ملی نیز اعلام نمود: طرح های مسكونی شروع شده در چارچوب طرح اقدام ملی ۵۷ هزار و هشت واحد است. همین طور ۱۵۰ هزار واحد مسكونی طرح های مسكنی آماده كلنگ زنی توسط ریاست جمهوری همزمان با عید غدیر در سراسر كشور است كه از این تعداد، ۶۵ هزار واحد مسكونی، ۸۰ هزار واحد آماده سازی زمین برای راه اندازی واحدهای مسكونی و ۵هزار واحد آماده سازی زمین برای راه اندازی خدمات روبنایی است.
معاون وزیر راه و شهرسازی در عین حال درخواست های وزارت راه و شهرسازی از ریاست جمهوری را شرح داد و اظهار داشت: تشكیل جسلات فصلی شورایعالی مسكن با حضور ریاست جمهور، تعیین متولی اجرای ماده ۶ قانون ساماندهی و پشتیبانی از تولید مسكن، اختصاص حداقل ۲۰ درصد از سرجمع تسهیلات بانكی اعطایی صرفاً به حوزه مسكن و تسریع در تصویب آئین نامه اجرایی بند ب تبصره ۸ قانون بودجه سال ۹۸ قسمتی از درخواست های وزارتخانه از ریاست جمهوری است.
به گفته حسینی، حل مشكل پیش آمده توسط دیوان عدالت اداری درباب ابطال مصوبه خاص هیات دولت درباب بیمه و مالیات مسكن مهر و دستور ویژه به استانداران برای پیگیری و رفع مشكلات تعاونی ها، صدور دفترچه اقساط واحدهای تحویلی نیز از دیگر درخواست های وزارتخانه راه و شهرسازی از ریاست جمهوری در جلسه مشترك هفته گذشته بود.


منبع:

1398/05/07
21:23:02
5.0 / 5
1997
تگهای خبر: احداث , تعاونی , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری