محسن هاشمی:

نقدینگی سرگردان را به سمت نوسازی بافت فرسوده هدایت نماییم

نقدینگی سرگردان را به سمت نوسازی بافت فرسوده هدایت نماییم

شیك بار: رئیس شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: می توان نقدینگی سرگردان در جامعه را به سمت بخش شهرسازی و نوسازی بافت های فرسوده جذب كرد.


به گزارش شیك بار به نقل از مهر، محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران در اولین اجلاس مجمع مشورتی رؤسای كمیسیون های شهرسازی كلان شهرها كه بامداد روز چهارشنبه در سالن شیبانی شورای شهر تهران در حال برگزاری است، اظهار داشت: در سیاست گذاری ها طوری عمل كردیم كه سرمایه مردم بجای بارگذاری در بافت های فرسوده به سمت ساخت سازه باغات می رود.

وی افزود: بافت فرسوده یكی از معضلات تهران و كلان شهرهاست اما در سیاست گذاری ها طوری عمل كردیم كه سرمایه مردم به سمت بارگذاری در جاهایی برود كه نمی خواهیم.

وی ادامه داد: سالهاست در تهران تلاش می نماییم مردم به سمت ساخت و ساز بافت فرسوده بروند اما سیاست گذاری طوری است كه به سمت ساخت و ساز در باغات می روند.

هاشمی اشاره كرد: حتی در یك سال اخیر رئیس جمهوری نیز در سوژه نوسازی بافت فرسوده فعال می باشند و وزیر راه و برخی دیگر از مسئولین مسئولیت هایی را در حوزه نوسازی بافت فرسوده به عهده گرفتند اما هنوز نتوانستیم در این زمینه موفقیتی كسب نماییم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه اظهار داشت: از نقدینگی سرگردان كه رهبر انقلاب نیز از آن یاد كرده اند باید در جاهایی كه نیاز بیشتری وجود دارد، بهره برد.

وی اشاره كرد: می توان نقدینگی سرگردان در جامعه را به سمت بخش شهرسازی و نوسازی بافت های فرسوده جذب كرد.

هاشمی در ادامه با اشاره به چالش های اصلی حوزه شهرسازی و معماری اظهار داشت: ضعف برنامه های توسعه شهری و نظارت بر آنها، فرسودگی شهری، تراكم بازار مسكن، شكل گیری اسكان غیررسمی، كیفیت نازل ساخت و سازها همچون ضعف های حوزه شهرسازی و معماری است.

هاشمی همین طور ضعف در اجرای ضوابط و مقررات ها و همین طور مشكلات سیما و منظر شهری را از دیگر چالش های حوزه شهرسازی عنوان نمود.

وی اظهار داشت: یكی از اشكالات كلان شهرها و مراكز استان ها این است كه سوژه شهرسازی را به معماری تقلیل می دهیم.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینكه در حوزه معماری هم تنها بار گذاری ها مهم می باشد، اضافه كرد: این به این معناست كه سوژه شهرسازی به بارگذاری تقلیل داده شده است و اگر طرح جامعه نیز نوشته شود در حد طرح تفصیلی است و به طرح تفصیلی نیز بعنوان درآمد نگاه می نماییم.

هاشمی افزود: با نوع نگاه به حوزه معماری و شهرسازی معاونان معماری و شهرسازی شهرداری ها متهم می شوند كه قلك شهرداری ها هستند. معاونت های شهرسازی تلاش كنند كه این نوع نگاه را تغییر دهند.

هاشمی در ادامه سخنان خود با تاكید بر اینكه مشكلاتی كه در حوزه معماری و شهرسازی وجود دارد در حوزه پسماند و سایر حوزه ها نیز وجود دارد، اظهار داشت: حتی در تهران و كلانشهرها طرح جامع پسماند هم نداریم.

وی اظهار داشت: اگر بخواهیم توسعه اصولی داشته باشیم، لازم است به پیوست های مختلف طرح جامع توجه گردد.

رئیس شورای شهر تهران اشاره كرد: لازم است درون طرح های شهرسازی پیوست های مختلف مورد توجه قرار گیرد و طرح جامع بازنگری شود.


منبع:

1398/04/13
13:08:59
5.0 / 5
1507
تگهای خبر: بار , زمین , شهردار , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری