حناچی خبر داد:

استفاده از ظرفیت های دانشی برای ساخت قطار مترو در كشور

استفاده از ظرفیت های دانشی برای ساخت قطار مترو در كشور

به گزارش شیك بار شهردار تهران اظهار داشت: بنا داریم از ظرفیت های دانشی در تولید ساخت قطارهای مترو استفاده نماییم و از آن در تهران و كلان شهرهای كشور بهره ببریم.به گزارش شیك بار به نقل از مهر، پیروز حناچی شهردار تهران امروز در مراسم انعقاد قرارداد ساخت یك رام قطار مترویی جهت استفاده در خطوط مترو كه در معاونت علمی و فناوری برگزار شد، اشاره كرد: هم اكنون متروی تهران روزانه بیشتر از ۲.۵ میلیون سفر درون شهری را پوشش می دهد كه هدفگذاری ما ۶.۵ میلیون سفر است.
وی با اشاره به اینكه بر همین مبنا لازم است از حداكثر ظرفیت مترو استفاده شود، اظهار داشت: حالا كه در شرایط خاص اقتصادی هستیم، می بایست ماموریت های مهم در این راستا انجام دهیم. بر همین مبنا با معاونت علمی قراردادی در خصوص تولید داخل یك رام قطار مترویی منعقد كردیم.
شهردار تهران اشاره كرد: این قرارداد زمینه بومی سازی قطارهای مترویی را با تولید داخل فراهم می آورد و به نتیجه رسیدن این تجربه راه را برای توافقات بعدی باز خواهدنمود كه از حداكثر تولید داخل در تهران و كلان شهرها استفاده نمائیم.
وی با اشاره به اینكه كنترل آلودگی و ترافیك بدون در نظر گرفتن توسعه قطارهای مترویی به نتیجه نمی رسد، اظهار داشت: تمام مجموعه هایی كه در كشور دستی در تولید قطارهای مترویی دارند، در این پروژه حضور خواهند داشت تا پس از دو سال به نتیجه برسند.
وی اشاره كرد: امیدواریم این شرایط سخت تهدید را به فرصتی بی بدیل تبدیل كند.
وی اظهارداشت: تولید این رام قطار مترویی با استفاده از دانش پژوهشگران كشور محقق خواهد شد.

1398/04/09
01:17:05
5.0 / 5
1604
تگهای خبر: تجربه , ترافیك , تولید , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری