جهانگیری به اسلامی ابلاغ كرد؛

خانه های سازمانی فرودگاه ها از واگذاری به بخش خصوصی مستثنی شد

خانه های سازمانی فرودگاه ها از واگذاری به بخش خصوصی مستثنی شد

شیك بار: معاون اول رئیس جمهور مصوبه مستثنی شدن خانه های سازمانی فرودگاه ها یا ایستگاه های ناوبری هوایی از واگذاری به بخش خصوصی را به وزیر راه ابلاغ نمود.به گزارش شیك بار به نقل از مهر، هیئت وزیران در جلسه ۲۹ خرداد پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی در خصوص اصلاح بخشنامه اجرایی ماده ۸ قانون ساماندهی و پشتیبانی از تولید و عرضه مسكن را اصلاح كرد.
بر اساس این مصوبه در ماده ۵ بخشنامه اجرایی ماده ۸ قانون ساماندهی و پشتیبانی از تولید و عرضه مسكن، عبارت «و خانه های سازمان فرودگاه ها و خانه های سازمان واقع در ایستگاه های ارتباطی، كمك ناوبری و رادیویی هواپیمایی كشوری» بعد از عبارت «محوطه سدها و نیروگاه ها» اضافه می شود.
متن كامل ماده ۸ قانون ساماندهی و پشتیبانی از عرضه و تولید مسكن و ماده ۵ بخشنامه این قانون (پیش از اصلاح آن در هیئت وزیران) به این شرح است:
ماده ۸ قانون ساماندهی و پشتیبانی از عرضه مسكن:
كلیه وزارتخانه و مؤسسات دولتی و شركتهای دولتی كه ۱۰۰% سرمایه و سهم آنها متعلق به دولتی می باشد مكلفند به منظور كمك به تأمین مسكن كاركنان شاغل و بازنشسته كه فاقد مسكن و متقاضی خرید یا ساخت مسكن مطابق با الگوی مصرف مسكن، خانه های سازمانی در مالكیت خودرا بعد از اختتام مدت اجاره استفاده كنندگان فعلی حسب بخشنامه مربوطه بدون گردنگیر به رعایت قانون فروش خانه های سازمانی مصوب ۹/۷/۱۳۶۵ بوسیله مزایده عمومی به فروش رسانده وجوه حاصل را به حسابی كه به وسیله خزانه داری كل كشور در بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران افتتاح می شود واریز نمایند تا معادل صدرصد آن در بودجه های سنواتی منظور و به شرح ذیل مورد استفاده قرار گیرد.
۱. معادل بیست درصد وجوه برای پرداخت ودیعه و اجاره مسكن سازمانی به منظور استفاده كاركنان شاغل در مشاغل كلیدی به تشخیص بالاترین مقام دستگاه
۲. معادل هشتاد درصد (۸۰%) وجوه وصولی در اختیار دولت قرار خواهد گرفت تا درجهت تأمین نیاز فاقدین مسكن واجد شرایط در چارچوب برنامه های این قانون هزینه نماید.
تبصره: بخشنامه اجرایی این ماده ظرف مدت یك ماه از تاریخ تصویب این قانون بنا به پیشنهاد وزارت مسكن و شهرسازی به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید.
ماده ۵ بخشنامه این ماده قانونی:
آن قسمت از خانه های سازمانی متعلق و در اختیار دستگاه های مذكور در ماده ۸ قانون كه از جانب آنها جهت استفاده و سكونت كاركنان متصدی مشاغل معین گذارده شده، شامل خانه های سازمانی واقع در ایستگاه های راه آهن دولتی، محوطه ادارات بنادر و كشتیرانی، گمركات در مرزها، محوطه دستگاه های مخابراتی، محوطه سدها و نیروگاه ها و خانه های سازمانی مورد استفاده سرایدار، نگهبان كشیك شبانه و مشاغلی كه به لحاظ نوع شغل ناگزیر به حضور تمام وقت در ساختمان دولتی در محل كار هستند و یا سایر مشاغلی كه به تصویب هیئت وزیران می رسد، مشمول مقررات این بخشنامه نمی باشد.منبع:

1398/04/03
14:20:32
5.0 / 5
1631
تگهای خبر: بار , تولید , دستگاه , ساختمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری