معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد

كمك 30 میلیارد تومانی وزارت راه به شهرداری تهران

كمك 30 میلیارد تومانی وزارت راه به شهرداری تهران

به گزارش شیك بار مدیرعامل شركت عمران شهرهای جدید اظهار داشت: برای راه اندازی متروی پرند تكلیف قانونی نداریم ولی برای سرعت یافتن پروژه و رفاه حال شهروندان، متعهد به پرداخت ۳۰ میلیاردتومان كمك به شهرداری تهران شده ایم.به گزارش شیك بار به نقل از شركت عمران شهرهای جدید، حبیب الله طاهرخانی با تاكید بر اینكه ایجاد حمل و نقل ریلی بین شهرهای جدید و شهر مادر از اولویت های اساسی شركت در این دوره به حساب می آید اظهار داشت: در این راستا تلاش داریم هرچه سریعتر قطار برقی كرج-هشتگرد را تكمیل و به بهره برداری برسانیم چونكه بدون شك در توفیق شهر جدید هشتگرد برای جذب جمعیت بیشتر و خدمات رسانی به مناطق پس كرانه آن مانند نظرآباد و آبیك تأثیر بسیار زیادی خواهد داشت.
طاهرخانی در این خصوص افزود: بهره برداری از این قطار همینطور می تواند ضمن بالابردن جذابیت سكونتی در شهر جدید هشتگرد، تأثیر قابل ملاحظه ای در ایجاد تحولات بازار مسكن در كلانشهر تهران هم داشته باشد كه نكته بسیار مهمی به حساب می آید.
معاون وزیر راه و شهرسازی درباره پروژه متروی شهر جدید پرند هم بیان كرد: با وجود آنكه شركت عمران شهرهای جدید دستگاه اجرایی موظف برای ساخت این پروژه ریلی نیست ولی برای ایجاد هرچه سریع تر این خط و رفاه حال شهروندان متعهد به پرداخت كمك ۳۰ میلیارد تومانی به شهرداری شده است تا این قطار برقی هرچه سریع تر از ایستگاه فرودگاه امام خمینی (ره) تا شهر جدید پرند هم تكمیل و به بهره برداری برسد.
این مقام مسئول با تاكید براینكه تلاش داریم تا یك سال آینده خط متروی تهران – پرند را به افتتاح برسانیم اظهار داشت: پرند با عنایت به جمعیت پذیری بالایی كه داشته و ظرفیت اسكانی كه در آن ایجاد كردیم می تواند به بازار مسكن كلانشهر تهران به خصوص در حوزه اقشار متوسط و كم درآمد كمك نماید.
به گفته وی متأسفانه این ظرفیت هنوز به علت فقدان سیستم حمل و نقلی مناسب بین شهر جدید پرند و تهران به صورت كامل فعال نشده است كه اساسا با راه اندازی این قطار می تواند ظرفیت مناسب تری نسبت به قبل فراهم نماید.
مدیرعامل شركت عمران شهرهای جدید درمورد طرح راه اندازی متروی پردیس هم بیان كرد: اجرای این پروژه در دستور كار سال جاری شهرهای جدید وجود داشته و تلاش است تا عملیت اجرایی آن هرچه سریع تر آغاز شود. هم اكنون توافقات لازم با شهرداری برای اتصال مترو از شهر جدید پردیس به پایانه شرق تهران انجام شده و پروژه در مرحله تهیه اسناد و انتخاب سرمایه گذار قرار دارد.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این نكته كه تصمیم داریم شهر جدید اندیشه را با همكاری شركت راه آهن جمهوری اسلامی ایران به سیستم قطارهای حومه ای متصل نماییم اظهار داشت: در این راستا تفاهم نامه ای سه جانبه بین شركت مادر، شركت راه آهن و شهرداری به امضا رساندیم تا این پروژه را هم بعنوان یكی دیگر از اولویت های شهرهای جدید امسال به نتیجه برسانیم.
طاهرخانی در ادامه سخنان خود از اختصاص ۹۵ درصدی اعتبار ابلاغی قطارهای شهری شهرهای جدید در سه ماهه نخست سال جاری اطلاع داد و اظهار داشت: خوشبختانه با مساعدت سازمان برنامه و بودجه از ۵۷ میلیارد تومان اعتبار ابلاغی قطارهای شهری شهرهای جدید نزدیك به ۵۵ میلیارد تومان آن اختصاص داده شد كه نكته قابل توجهی به حساب می آید.
این مقام مسئول همینطور درمورد آخرین وضعیت پروژه های ریلی در سایر شهرهای جدید هم بیان كرد: درحال حاضر پروژه قطار برقی شهر جدید بهارستان به اصفهان در مرحله روسازی، فولادشهر به اصفهان در مرحله نهایی شدن و گلبهار به مشهد، ضمن اتمام بخش عمده ای از تملك اراضی و مرحله سیویل در بخش روسازی و پیگیری فاینانس قرار دارد.
معاون وزیر راه و شهرسازی در این خصوص تاكید كرد: هم اكنون شركت عمران شهرهای جدید در مجموع حدود ۱۳۰ كیلومتر پروژه قطار برقی بین شهرهای جدید و شهرهای مادر در دستور كار دارد كه هركدام در مراحل پیشرفت فیزیكی متفاوتی گزارش شده اند.
وی در انتهای سخنان خود ضمن تاكید بر اهمیت ایجاد حمل و نقل ریلی بین شهرهای جدید و شهرهای مادر در كاهش ترافیك و آلودگی هوا بیان كرد: استفاده از حمل و نقل ریلی در صرفه جویی انرژی و هزینه تأثیر بسزایی دارد، با عنایت به گزارش های عرضه شده ۳۰ تا ۴۰ درصد از ترافیك شهری تهران براثر ورود خودرو ها از حومه به مركز شهر است كه اساسا رفع آن راهكاری جز توسعه سیستم حمل و نقل ریلی نخواهد داشت.

1398/03/31
21:13:26
5.0 / 5
2065
تگهای خبر: احداث , بار , پایانه , ترافیك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری