از ابتدای مرداد ماه امسال

عوارض دو آزادراه برپایه پیمایش محاسبه و دریافت می شود

عوارض دو آزادراه برپایه پیمایش محاسبه و دریافت می شود

به گزارش شیك بار معاون شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل از تجهیز ۱۰ آزادراه به سیستم دریافت الكترونیكی عوارض اطلاع داد و اظهار داشت: از ۳۱ تیر در ۲ آزادراه كرج-قزوین و تهران-ساوه بر مبنای پیمایش، عوارض دریافت می شود.به گزارش شیك بار به نقل از شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور، سید حسین میرشفیع با بیان این خبر اظهار داشت: به دنبال راه اندازی سیستم دریافت عوارض الكترونیك در چهار آزادراه كشور از ۲۸ اسفند ماه سال گذشته، نقصها و كاستی های سیستم برطرف و به منظور رفاه حال هموطنان روش های مختلف پرداخت هم به سیستم اضافه گردید.
وی با تاكید بر عبور بیشتر از ۶ میلیون دستگاه خودرو از این چهار آزادراه از زمان راه اندازی این سیستم اضافه كرد: با عنایت به استقبال هموطنان از ۳۱ تیرماه ۱۰ آزادراه پرتردد دیگر كشور هم به سیستم دریافت الكترونیكی عوارض مجهز می شود.
معاون ساخت وتوسعه آزادراه های شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور اعلام نمود: آزادراه های مشهد- باغچه، كنارگذر مشهد، زنجان- تبریز، تبریز- ارومیه، تهران- پردیس، قزوین- رشت، ساوه- سلفچگان، قم- كاشان، كاشان- اصفهان و بندرعباس- شهید رجایی در مرحله دوم به این سیستم مجهز خواهند شد.
میرشفیع در توضیح مراحل انجام كار اظهار داشت: الان در حال تهیه و ساخت دروازه های نصب دوربین و جانمایی محل مناسب نصب دوربین ها با شركت های آزادراهی هستیم و به تدریج این ۱۰ آزادراه تا آخر تیرماه به این سیستم مجهز خواهند شد و تا آخر سالجاری هم كلیه آزادراه های كشور به سیستم دریافت عوارض الكترونیك مجهز خواهند شد.
معاون ساخت وتوسعه آزادراه های شركت ساخت همینطور دریافت عوارض بر مبنای پیمایش را از دیگر مزایای این طرح برشمرد و اظهار داشت: در این طرح رانندگان عوارض عبور از یك آزادراه را به صورت كامل پرداخت نمی كنند و نرخ بر مبنای مسیر طی شده محاسبه می گردد.
وی اضافه كرد: بزودی در دو آزادراه تهران- ساوه و كرج- قزوین به صورت آزمایشی اجرا می شود و به تدریج در كلیه آزادراه ها اجرا می گردد.
وی افزودن روش های مختلف پرداخت عوارض الكترونیك را در جهت رفاه حال هموطنان مفید دانست و بیان داشت: در كنار سایر روش های پرداخت به منظور تسهیل در پرداخت، كارت های اعتباری تحت عنوان آنی كارت در محل عوارضی ها عرضه خواهد شد كه هموطنان می توانند با بیان شماره خودرو و موبایل خود این كارت ها را دریافت و با شارژ كردن آن به صورت دائمی نسبت به پرداخت عوارض اقدام نمایند.


منبع:

1398/03/27
17:56:12
5.0 / 5
1463
تگهای خبر: بار , حمل و نقل , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری