سالاری:

انتخاب مدیران شهرداری بعنوان ذیحساب مصداق تعارض منافع است

انتخاب مدیران شهرداری بعنوان ذیحساب مصداق تعارض منافع است

به گزارش شیك بار رئیس كمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران اظهار داشت: انتخاب مدیران شهرداری بعنوان ذیحساب مصداق تعارض منافع است.


به گزارش شیك بار به نقل از مهر، رئیس كمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در جریان بررسی لایحه معرفی مدیركل اداره كل امور مالی و اموال شهرداری تهران بعنوان ذیحساب اظهار داشت: ما از ابتدا در شورا مطرح كردیم كه متاسفانه در حوزه ذیحسابی هیچگونه گزارشی از جانب ذیحسابان تمامی سازمان ها، شركت ها و مناطق ۲۲ گانه به نهاد نظارتی شورا عرضه نشده است، در صورتیكه تمام آنها به لحاظ قانونی به مصوبه شورا نیاز دارند.

وی افزود: جالب است كه كمیسیون برنامه و بودجه هم در یك اقدام خیلی خوب تصمیم گرفت كه حوزه ذیحسابی از حوزه اجرایی و شهرداری تهران منفك شود و حتی حقوق و مزایای آن توسط شورا پرداخت گردد اما امروز مشاهده می نماییم كه طی تصمیمی سرپرست اداره كل امور مالی و اموال شهرداری بعنوان ذیحساب معرفی شده است و اجرای مصوبه را به بعد موكول كرده اند. حالا ۲ سال از دوره پنجم شورا گذشت، پس چه زمانی مقرر است این تصمیمات را عملیاتی كنیم؟

این عضو شورا افزود: یعنی ما در بدنه شهرداری كسی را نداریم كه یكی را بعنوان مدیركل مالی و دیگری را بعنوان ذیحساب انتخاب نماییم تا همراه ما در بازرسی ها و بررسی پرونده های عملیات مالی باشد؟

وی خاطرنشان كرد: انتخاب مدیركل مالی بعنوان ذیحساب هم عین تعارض منافع است و ما نمی توانیم برخلاف مصوبه خود تصمیم بگیریم، بنابراین من تقاضای برگشت این لایحه را دارم.

1398/03/22
15:25:25
5.0 / 5
1642
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری