حسینی میلانی:

تدوین ضوابط خانه باغ گرفتار ترافیك طرح های گوناگون نشود

تدوین ضوابط خانه باغ گرفتار ترافیك طرح های گوناگون نشود

شیك بار: سخنگوی كمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری اشاره كرد: امیدوار هستیم تدوین ضوابط مربوط به طرح خانه باغ گرفتار محدودیت زمانی و ترافیك طرح های گوناگون در معاونت شهرسازی و معماری نشود.


به گزارش شیك بار به نقل از مهر، سید آرش حسینی میلانی در یكصد و چهل و ششمین جلسه صحن علنی شورای شهر تهران در واكنش به گزارش معاونت شهرسازی و معماری اظهار داشت: طرح «خانه باغ» چندی قبل از طرف شورای شهر مورد تصویب قرار گرفت. این طرح نیازمند تهیه الزامات و ضوابط تكمیلی مربوط به كاربری های سازگار با حفظ باغات است تا بعنوان جایگزین مصوبه قبلی، بستر مناسب برای توسعه اقتصاد سبز شهری را داشته باشیم.

وی افزود: امیدوار هستیم تدوین ضوابط مربوط به طرح «خانه باغ» گرفتار محدودیت زمانی و ترافیك طرح های گوناگون در معاونت شهرسازی و معماری نشود.

این عضو شورای شهر تهران تدوین و اجرایی ساختن فاكتورهای توسعه پایدار در حوزه شهرسازی را ضروری دانست و گفت: در برنامه ششم توسعه كشور، رعایت حقوق محیط زیستی مردم مورد تاكید قرار گرفته و در این چارچوب لازم است برای اجرایی كردن فاكتورهای توسعه پایدار اقداماتی صورت گیرد. البته شهرداری در این زمینه در طرح تفصیلی منطقه ۲۲ بازبینی هایی انجام داده، ولی لازم است این شاخص ها برای مناطق مختلف تهران تهیه شود و هنوز جای كار بسیاری وجود دارد.

حسینی میلانی اضافه كرد: در تهران ما هیچ تناسبی میان معیارهای زیست پذیری با بارگذاری ها و تراكم های ساختمانی نمی بینیم. در این چارچوب لازم است معاونت شهرسازی و معماری نقش راهبری را در تدوین ضوابط مربوط به فاكتورهای توسعه پایدار برعهده گیرد.

وی با اشاره به مسئله حریم اشاره كرد: حفظ راهبردی حریم شهر تهران مسئله ای لازم است كه در شورای عالی شهرسازی نیز مورد تصویب قرار گرفته است. سند بالادستی حریم تهران از نظر محیط زیستی دارای اهمیت است. در این چارچوب مدیریت یكپارچه سبب عدم گسترش آلودگی هوا، حفظ دارایی های سبز، جلوگیری از تجاوز به روددره ها می شود.

رئیس كمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر افزود: ما برای پیشبرد این مسئله می توانیم از ظرفیت های شورای عالی استان ها و شورای استان تهران استفاده نمائیم و به همین خاطر از آقای گلپایگانی می خواهم پیگیری هایی اثربخش تری را در این رابطه انجام دهند. همین طور نهایی شدن تعیین مرز حریم ۱۸۰۰ متر از مطالبات كمیته محیط زیست شورا است كه باید هرچه سریعتر نهایی شود، برای اینكه می توان با كمك مردم از تجاوز جدید به حریم جلوگیری كرد.

حسینی میلانی شفافیت را یكی از رویكردهای مهم شورای پنجم دانست و اظهار داشت: در حوزه تغییر كاربری ها و تصمیمات كمیسیون ماده ۵ ما نیازمند شفاف سازی هستیم و لازم است شورا و شهروندان در جریان امور قرار بگیرند. متاسفانه طی سال های گذشته حق شهر رعایت نشده و به همین خاطر لازم است شفاف سازی هایی خصوصاً در حوزه های در رابطه با فضای سبز و محیط زیست در پروسه تصمیم سازی و تصمیم گیری كمیسیون ماده ۵ صورت گیرد.


منبع:

1398/03/20
11:53:59
5.0 / 5
1563
تگهای خبر: بار , ترافیك , خدمات , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری