رئیس سازمان هواپیمایی كشوری:

فعال سازی ایرتاكسی با 100 فروند هواپیمای سبك

فعال سازی ایرتاكسی با 100 فروند هواپیمای سبك

شیك بار: رئیس سازمان هواپیمایی كشوری اظهار داشت: هوانوردی عمومی هم اكنون به سبب نرخ گذاری تكلیفی فعال نیست و با كاهش هزینه های ناوبری هوایی، این هزینه ها تعدیل خواهد شد.به گزارش شیك بار به نقل از مهر، علی عابدزاده در مراسم امضای تفاهمنامه توسعه هوانوردی عمومی با سازمان هواپیمایی كشوری، شركت فرودگاه ها و معاونت فناوری ریاست جمهوری گفت: هوانوردی عموماً تابحال بعنوان یكی از اركان اساسی حمل و نقل هوایی مورد توجه قرار نگرفته بود. اگر بخواهیم در بخش حمل و نقل هوایی عمومی به استانداردها دقت كنیم، بخش اقتصادی آن گرفتار خسران می شود.
وی افزود: بعد از سال ۶۱ كه دولت وقت تصمیم گرفت به اقتصاد حمل و نقل هوایی ورود كند، نرخ گذاری تكلیفی را بر حمل و نقل هوایی تحمیل كرد كه این اقدام زیان و خسران زیادی به همه بخش های این صنعت وارد آورد.
رئیس سازمان هواپیمایی كشوری تصریح كرد: قبل از انقلاب ۳۰ فروند حمل و نقل هوایی عمومی و ۱۰۰ فروند حمل و نقل هوایی تجاری داشتیم كه نشان داده است حمل و نقل هوایی عمومی بعنوان پایه و اساس حمل و نقل تجاری به كار می آید.
عابدزاده اظهار داشت: با آزادسازی نرخ بلیت هواپیما، زمزمه توسعه هوانوردی عمومی نیز به گوش رسید كه مقرر است بخش هایی كه در این صنعت فعالند، به بخش عمومی نیز ورود كنند.
وی اشاره كرد: هم اكنون ۱۰۰ فروند هواپیمای اولترا لایت یا فوق سبك داریم و مقرر است با اجرای این طرح، فرودگاه های كوچك فعال شوند. همین طور دفتر مستقلی نیز در بخش هوانوردی عمومی در سازمان هواپیمایی راه اندازی و مجوزهای آن نیز صادر گردیده است.


منبع:

1398/03/09
14:29:17
5.0 / 5
1580
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری