محسن هاشمی:

از شهروندان تهرانی طلب بخشایش می كنم

از شهروندان تهرانی طلب بخشایش می كنم

شیك بار: رئیس شورای شهر اظهار داشت: از همه شهروندان تهرانی بابت قصور در خدمت طلب بخشایش كرده و امیدواریم كه در شب قدر امسال، سرنوشتی بهتر باتوفیق خدمت بیشتر و خطای كمتر از طرف خداوند برایمان مقدر گردد.


به گزارش شیك بار به نقل از مهر، محسن هاشمی د، جلسه شورای شهر كه بامداد امروز انجام شد با اشاره به اینكه امشب بنا بر روایات بیشترین احتمال شب قدر را دارد، اظهار داشت: شب قدر در اسلام، معنوی ترین لحظات انسان است و به تعبیر قرآن، شب قدر، اگر قدر دانسته شود، از هزار ماه كه معادل عمر یك انسان است، برتر است و این به معنای آن است كه انسان در این شب، می تواند با تأمل و تفكر و درك فیوضات معنوی زندگی خودرا متحول كند و حیات بهتری را رقم بزند.

وی افزود: مفهوم شب قدر، در تعیین جایگاه و سرنوشت انسان است، تقدیر الهی در این شب رقم می خورد و كسانی كه برمبنای تفكر و معرفت و آگاهی دست به اصلاح خود می زنند، می توانند آینده بهتری را در تقدیرشان رقم بزنند. همین طور امشب بهترین زمان برای تفكر در مفهوم قدر و رعایت اندازه و اعتدال در زندگی است، اندازه شناسی و ادای حق به اندازه آن، محور عدالت و اعتدال است و افراط و تفریط از اندازه و قدر خارج شدن، تندروی و كندروی و عدم رعایت حقوق صاحبان حق است.

رئیس شورای شهر تهران، اشاره كرد: در شرایط فعلی كه كشور در وضعیت دشواری به سر می برد و مردم با تنگنای شدید اقتصادی مواجهند، شب قدر مسئولان در خدمت صحیح به مردم و جلوگیری از پایمال شدن حقوق عمومی باشد. ایران امروز نیاز به شناخت قدر و فراهم كردن بستر برای تعیین مقدرات خوب برای آینده كشور دارد، نباید هیچ اصل و ضرورتی قربانی اصلی دیگر شود كه این مساله مصداق رعایت قدر است. استقلال و اقتدار ایران در گروه رفاه و تأمین معیشت مردم است در عین حال كه رضایت عمومی بدون حراست از حقوق و منافع ملی كشور محقق نمی گردد.

وی اظهار نمود: جریانات افراطی و تفریطی، می خواهند با فدا كردن و عدم رعایت حق و قدر بعضی از اصول، اهداف خودرا محقق كنند كه این مصداق تندروی و خروج از اعتدال و عقلانیت است.

هاشمی همین طور اعلام نمود: طبق سنت حسنه، كه حلالیت گرفتن از صاحبان حق را یكی از مقدمات شب قدر می داند از همه شهروندان تهرانی از قصور و تقصیر در خدمت طلب بخشایش كرده و امیدواریم كه در شب قدر امسال، سرنوشتی بهتر با توفیق خدمت بیشتر و خطای كمتر از طرف خداوند برایمان مقدر گردد.


منبع:

1398/03/08
11:07:45
5.0 / 5
1753
تگهای خبر: شهروندان , شورای شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری