واكنش سید میر لوحی به گزارش خزانه دار شورای شهر تهران؛

از كنار گذاشتن تخفیف های بی حساب و كتاب تا تراز مثبت مالی ۷ هزار

از كنار گذاشتن تخفیف های بی حساب و كتاب تا تراز مثبت مالی ۷ هزار

شیك بار: رئیس كمیته اقتصاد و تنظیم مقررات شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: تراز مثبت 7 هزار میلیارد تومانی بانكی حاكی از عملكرد خوب شهرداری در این عرصه بوده است.به گزارش شیك بار به نقل از مهر، سید محمود میر لوحی در یكصد و چهل و دومین جلسه شورا كه امروز انجام شد بعد از قرائت گزارش خزانه دار شورا درباب حساب های درآمد و هزینه شهرداری تهران در اسفند ماه و یكساله ۹۷ شهرداری تهران اظهار داشت: در سال ۹۶ مدیریت شهری تهران بالغ بر ۵ هزار میلیارد تومان از بانك ها استقراض كرده بود كه در سال ۹۷ این مهم به هزار میلیارد تومان كاهش یافته است.
وی در ادامه اضافه كرد: این در شرایطی است كه در یك سال قبل بالغ بر ۳ هزار میلیارد تومان نیز از بدهی های شهرداری به بانك ها پرداخت شده است و این یعنی تراز مثبت ۷ هزار میلیارد تومانی كه عملكرد خوب شهرداری در این عرصه را نشان داده است.
میر لوحی اظهار داشت: طبق گزارش حوزه مالی در كمیته های پژوهش های اقتصادی پروانه های صادره در ۹۵ بالغ بر حدود ۱۷ میلیون متر مربع بوده است كه این میزان در سال ۹۶ به ۱۳ میلیون متر مربع و در سال ۹۷ به ۱۵ میلیون متر مربع رسیده است كه با عنایت به این امر می توان گفت درآمدهای شهرداری از این حوزه نسبت به سال ۹۵ كمتر بوده اما با این وجود توانستیم تراز مالی خوبی به جا بگذاریم.
وی افزود: ما در اسفند ماه سال ۹۷ شاهد تحقق ۱۹۴ درصدی منابع بودیم و این در شرایطی است كه شورای اسلامی شهر تهران تخفیف های یكباره ای شهرداری كه معمولاً در این ایام سال به شورا نمایش می شود را رد كرد و این امر سبب ایجاد درآمدهای پایدار در شهرداری می شود.
میر لوحی با دفاع از تصمیم شورا در خصوص رد تخفیف های آخر سالی اظهار داشت: اگر منابع پایدار می خواهیم باید تخفیف های بی حساب و كتاب و غیر قابل پیش بینی را كنار بگذاریم.
رئیس كمیته اقتصادی و تنظیم مقررات شورا در ادامه سخنان خود اضافه كرد: در بخش غیر نقدی نیز از سقف ۴ هزار میلیارد تومان تا كنون ۲، ۲۰۰ میلیارد تومان محقق شده است كه امیدواریم با تحقق اسناد بین راهی به سقف تحقق درآمدهای غیر نقد نیز برسیم.


منبع:

1398/02/30
14:56:13
5.0 / 5
1578
تگهای خبر: بار , شهردار , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری