خلیل آبادی:

نسبت به شورایاران بی مهری كردیم

نسبت به شورایاران بی مهری كردیم

به گزارش شیك بار عضو كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران اظهار داشت: شورای پنجم نسبت به شورایاران بی مهری كرده است.به گزارش شیك بار به نقل از مهر، دو فوریت طرح اصلاح سه ماده از اساسنامه شورایاری ها در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران مطرح و در نهایت با ۱۴ موافق و ۷ مخالف به تصویب رسید.
در ابتدا احمد مسجد جامعی در ارتباط با شرایط انتخاب شورایاران و شرایط رأی دهندگان مطابق با اساسنامه توضیحاتی عرضه كرد و اظهار داشت: اشكالاتی در اساسنامه وجود دارد همچون سن رأی دهندگان كه سعی شده است در این دو فوریت نسبت به آن ورود و در نتیجه تصمیم گیری شود.
الهام فخاری عضو كمیسیون فرهنگی هم در مخالفت با این دو فوریت تصریح كرد: بررسی اساسنامه شورایاری ها در كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا در حال بررسی است و بنابراین خواهش می شود نسبت به بررسی آن در صحن تا زمانی كه كمیسیون تخصصی نسبت به آن تصمیم گیری نشده است، تصمیمی گرفته نشود.
بهاره آروین هم درباره اظهارات مطرح شده اظهار داشت: اگر می خواهیم انتخابات شورایاری ها در زمان موعد خود برگزار گردد باید بررسی آن در جلسه امروز انجام و در مورد آن تصمیم گیری شود.
حسن خلیل آبادی در واكنش به این دو فوریت اظهار داشت: شورایاران استخوان لای زخم شده اند. در دوره ما اهمیت لازم به شورایاران داده نشده است و ما نسبت به این نهاد بی مهری كرده ایم.
وی اضافه كرد: مبحث اساسنامه شورایاران در حال بررسی در كمیسیون تخصصی یعنی فرهنگی و اجتماعی است و ما باید درباره آن نظر بدهیم. تا به صحن شورا بیاید ازاین رو خواهش می كنم این دو فوریت پس گرفته شود.
آرش میلانی هم در پاسخ به این اظهار نظرها تصریح كرد: بعضی از رویه های اساسنامه شورایاری نیاز به اصلاح دارد. سعی شده است تخصص گرایی در منطقه و محلات در سطح شورایاران تقویت شود و تعاملات شورایاران با شهرداری در راه صحیح و منطقی خود قرار گیرد.
وی با اشاره به بعضی از جلسات ستاد مدیریت محلات با ستاد شورایاران خاطرنشان كرد: اصلاح اساسنامه و آیین نامه اجرایی شورایاران باید هرچه سریع تر صورت گیرد تا انتخابات آن در زمان موعد برگزار گردد.
محسن هاشمی هم برای آخر دادن به این مباحث اظهار داشت: بحث ستاد شورایاران كاملاً مشخص و وظایف آن هم تعریف شده است. انتخابات این نهاد در ۳۱ خردادماه انتخاب شده است و باید امروز نسبت به اساسنامه و اصلاحات آن تصمیم گیری شود.
وی اضافه كرد: ستاد شورایاری های در ۸ اسفند ۹۷ به كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا اصلاحات مربوطه را ارسال كرده است و انتظار بود كه در این مدت كمیسیون تخصصی نظر خویش را ابلاغ كند. به جهت اینكه قبل از این تقصیر نداشته باشیم این مسئله بایددر صحن شورا بررسی شود و توضیحات مربوطه برای این بود كه بگوییم هیئت رئیسه به كار خود مسلط است.


منبع:

1398/02/22
14:02:21
5.0 / 5
1839
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری