وزارت راه و شهرسازی اعلام كرد؛

رشد۱۰۴درصدی قیمت مسكن درفروردین، متوسط نرخ به۱۱ ۴میلیون تومان رسید

رشد۱۰۴درصدی قیمت مسكن درفروردین، متوسط نرخ به۱۱ ۴میلیون تومان رسید

به گزارش شیك بار دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازی متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسكونی در فروردین ماه امسال را ۱۱ میلیون و ۴۱۱ هزار تومان اعلام نمود.به گزارش شیك بار به نقل از مهر، دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازی، گزارش وضعیت بازار مسكن شهر تهران در فروردین ماه امسال را اعلام نمود.
بر اساس این گزارش، در تهران ۳ هزار و ۴۹۳ فقره معامله مسكن به ثبت رسید كه متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسكونی، ۱۱ میلیون و ۴۱۱ هزار و ۷۰۰ تومان اعلام شده؛ این در شرایطی است كه متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسكونی در فروردین ماه سال گذشته، ۵ میلیون و ۵۸۴ هزار تومان به ثبت رسیده بود كه نشان داده است قیمت مسكن در فروردین امسال، نسبت به سال قبل رشد ۱۰۴ درصدی داشته است.
همچنین در فروردین ماه ۹۷، تعداد ۵ هزار و ۳۳۵ فقره مبایعه نامه به امضا رسیده كه بر این اساس، تعداد معاملات مسكن در فروردین امسال نسبت به سال گذشته، كاهش ۳۴ درصدی داشته است.
بنا بر اعلام دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازی، بیشترین میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسكونی در تهران در منطقه یك با ۲۴ میلیون و ۵۲۷ هزار و ۹۰۰ تومان بوده و در رتبه بعد بیشترین نرخ، منطقه سه با میانگین هر متر ۲۰ میلیون و ۳۵۷ هزار و ۵۰۰ تومان قرار گرفته است.
ارزان ترین منطقه پایتخت به منطقه ۱۸ با متوسط هر مترمربع ۴ میلیون و ۷۳۸ هزار و ۱۰۰ تومان اختصاص یافته و بعد از آن منطقه ۲۰ با متوسط متری ۴ میلیون و ۹۷۴ هزار و ۸۰۰ تومان قرار دارد.
بیشترین تعداد معاملات مسكن در فروردین ماه امسال در منطقه دو با ۲۵۳ فقره معامله اختصاص داشته و میانگین هر مترمربع واحد مسكونی در این منطقه ۱۶ میلیون و ۷۶۰ هزار تومان برآورد شده است.
كمترین تعداد معاملات مسكن در فروردین ماه سال ۹۸ در پایتخت را منطقه ۲۲ با ۲۹ فقره به خود اختصاص داد كه میانگین هر متر واحد مسكونی در این منطقه، ۱۱ میلیون و ۸۱۴ هزار و ۷۰۰ تومان تعیین شده است.
بر اساس این گزارش، ارزش ریالی كل معاملات مسكن انجام شده در فروردین ماه امسال در تهران ۳۱ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان تعیین شده است.

1398/02/08
22:31:56
5.0 / 5
1894
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری