مدیرعامل شركت عمران شهرهای جدید:

ساخت ۲۰۰ هزار مسكن مشاركتی هیچ شباهتی با مسكن مهر ندارد

ساخت ۲۰۰ هزار مسكن مشاركتی هیچ شباهتی با مسكن مهر ندارد

شیك بار: معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شركت عمران شهرهای جدید اظهار داشت: برنامه اقدام ملی برای ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسكن مشاركتی هیچ شباهتی با مسكن مهر نداشته و قرار نیست یك پیمانكاری بزرگ دولتی باشد.به گزارش شیك بار به نقل از مهر، حبیب الله طاهرخانی در مراسم افتتاح بیشتر از پنج هزار واحد مسكن مهر شهر جدید پردیس گفت: امسال به جز واحدهایی كه معارض یا در دستگاه قضائی پرونده دارند را تحویل می دهیم، ما مصمم به تحویل واحدهای مسكن مهر همراه با آماده سازی و محوطه سازی محله های پروژه ها هستیم چونكه تحویل واحدها بدون ساخت پروژه های روبنایی مانند مدارس و دیگر خدمات روبنایی مورد نیاز، ایجاد بدمسكنی جدید می كند.
وی اشاره كرد: پروژه های روبنایی جدید مسكن مهر را با مشاركت بخش خصوصی در چارچوب پكیج های تجاری-خدماتی می سازیم تا از منابع دولتی برای ساخت پروژه های روبنایی مانند مدارس و كلانتری ها هزینه نكنیم.
معاون وزیر راه و شهرسازی به برنامه اقدام ملی در تولید و عرضه مسكن و با هدف ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسكن مهر مشاركتی در شهرهای جدید اشاره و اشاره كرد: در اجرای این برنامه متعهد هستیم و اساس كار ما مشاركت با بخش خصوصی است و به هیچ وجه قرار نیست این پروژه ها به صورت پیمانكاری بزرگ دولتی باشد.
طاهرخانی به تفاوت برنامه اقدام ملی با مسكن مهر اشاره نمود و اضافه كرد: نخستین تفاوت در مكان یابی است. در این برنامه قرار نیست مكان جدیدی به شهرها اضافه نماییم بلكه از ظرفیت موجود در شهرهای جدید استفاده كردیم. قرارگاه خاتم ۳۵۰۰ واحد مشاركتی را در پردیس می سازد.
وی اضافه كرد: از دیگر تفاوت های این دو طرح، این است كه در مشاركت خصوصی-دولتی اتلاف منابع نداریم در حالیكه در مسكن مهر ۲۰۰ هزار واحد فاقد متقاضی ساخته شد كه اتلاف منابع ملی بود.
طاهرخانی تصریح كرد: در این طرح اقشار اجتماعی متنوع بوده و محدودیت در متراژ نداریم.
مدیرعامل شركت عمران شهرهای جدید اشاره كرد: در مسكن مهر اصول شهرسازی شامل آماده سازی و محوطه سازی پروژه ها در كنار ساخت و ساز رعایت نشد در حالیكه آماده سازی محوطه ها در ساخت و ساز مقدم است. بدین سبب در مسكن مشاركتی اول آماده سازی انجام می شود سپس سراغ ساخت و ساز می رویم.
طاهرخانی اظهار داشت: در مسكن مهر ساخت ۵۵ كیلومتر دیوار حائل و ساخت تونل داخل شهر جدید در مقیاس تونل رسالت تهران پیش بینی نشده بود اما مردم فقط وعده ساخت ۱۸ ماهه ما را می بینند.


منبع:

1398/02/08
11:33:49
5.0 / 5
2420
تگهای خبر: تولید , خدمات , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری