شهردار تهران مطرح كرد؛

اقدام برای ثبت جهانی خیابان ولیعصر (عج) تهران

اقدام برای ثبت جهانی خیابان ولیعصر (عج) تهران

به گزارش شیك بار شهردار تهران در حاشیه آیین كاشت ۴۰ اصله درخت در خیابان ولیعصر(عج) خبر از تلاش شهرداری برای ثبت جهانی این خیابان داد.


به گزارش شیك بار به نقل از مهر، پیروز حناچی، بامداد جمعه در حاشیه آیین كاشت ۴۰ اصله درخت در خیابان ولیعصر(عج) با حضور در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: به تأسی از سیره رسول اكرم(ص) كه قطع درخت را مشابه قتل انسان می دانستند، كوشیده و خواهیم كرد كه به توسعه فضای سبز در شهرمان بپردازیم. وی با اشاره به اینكه امروز برای شروع پروژه احیای چنارهای خیابان ولیعصر(عج) به این جا آمده ایم، خاطرنشان كرد: به جرأت می توان گفت خیابان ولیعصر(عج) در دنیا یك خیابان نادر است؛ خیابانی كه نسل اولیه اش ۱۸ هزار درخت داشت و هنوز ۱۵ هزار عدد از آنها باقی مانده اند. حناچی اظهار داشت: همكارانم پارسال ۷۴۰ اصله از درختان خیابان ولیعصر(عج) را احیا كردند و امسال هم بیشتر از ۱۰۰۰ درخت، از پارك وی تا میدان راه آهن، غرس خواهد شد. بن این درخت ها دست كم ۱۵ ساله است و نهال محسوب نمی شوند. از ۷۴۰ درخت سال قبل هم تنها ۱۶ درخت رشد موفق نداشتند و مابقی سبز و سالم هستند. شهردار تهران اضافه كرد: شهرداری و شورای شهر تهران توسعه فضای سبز و حفاظت از باغات را از مهم ترین وظایف و برنامه های خود می دانند. تابه حال ۵ باغ را تثبیت كرده ایم كه ۳ مورد از آنان صرفا توسط شهرداری و ۲ مورد هم با همكاری بنیاد مستضعفان انجام شد. اصرار داریم كه این برنامه را ادامه دهیم چراكه اگر می خواهیم حال و هوای شهرمان خوب شود، باید به توسعه فضای سبز كمك نماییم. حناچی با اشاره به اینكه امیدوارم گزارش های بعدی حامل خبرهای بهتر باشد، اظهار داشت: هرچند كه هم اكنون هم آمارها نشان می دهند امسال وضعیت ذرات معلق موجود در هوا ۲۰ درصد نسبت به سال قبل بهبود پیدا كرده است. او همینطور به مبحث كمربند سبز تهران پرداخت و عنوان كرد: امسال در هفته درختكاری، در پهنه جنوبی البرز، كلنگ درختكاری در ۱۲۵۰ هكتار از آن منطقه هم زده خواهد شد كه شامل كاشت نهال و حدود ۸۰۰ هزار درخت خواهد بود.
شهردار تهران در انتها تصریح كرد: یك خبر خوب برای شهروندان پایتخت داریم؛ در حال اقدام برای ثبت جهانی خیابان ولیعصر(عج) هستیم. همینطور زهرا صدر اعظم نوری رئیس كمیسیون سلامت شورای شهر تهران هم اظهار داشت: سال قبل همزمان با حضورشهردار اسبق تهران، ۷۴۰اصله چنار در كنار بزرگترین خیابان پایتخت كاشته شد و امسال در ادامه نهضت احیای چنارهای ولیعصر، ۱۱۰۰اصله دیگر هم حد فاصل خیابان راه آهن و پارك وی كاشته شد. وی افزود: ۱۸هزار چنار ولیعصر در سال ۱۳۱۱شمسی در ۱۸كیلومتر كاشته شد و بزرگترین خیابان پایتخت را به یكی از فرح بخش ترین نقاط شهر بدل كرد. به قول نوری در خلال بیشتر از ۱۰سال، از ۱۸هزار اصله چنار، تعدادی نابود شدند و زمانی كه مدیریت شهری جدید بر سر كار آمد فقط ۱۵هزار چنار باقی مانده بود.

1397/12/03
12:52:46
5.0 / 5
2102
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری