هیات مقررات زدایی تصویب كرد؛

سازمان شیلات متولی مرجع صدور مجوز پرورش ماهی در دریا شد

سازمان شیلات متولی مرجع صدور مجوز پرورش ماهی در دریا شد

به گزارش شیك بار هیأت مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای كسب و كار، شرایط صدور مجوز پروانه بهره برداری پرورش ماهی در دریا را تسهیل كرد.


به گزارش شیك بار به نقل از وزارت امور اقتصادی و دارایی، در بیست و پنجمین نشست اعضای هیأت مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای كسب و كار، سازمان شیلات ایران متولی مرجع نهایی صدور مجوز پرورش ماهی در دریا تعیین شد.

بر مبنای مصوبه این هیات، سازمان بنادر و دریانوردی موظف است ضوابط مربوط در حوزه فعالیت و اختیارات خویش را به سازمان شیلات ایران اعلام نماید و سازمان شیلات در صدور مجوز، مكلف به مراعات این ضوابط است.

با اجرایی شدن این موضوع، متقاضیان بدون نیاز به رجوع به سازمان بنادر و دریانوردی و تنها با رجوع به سازمان شیلات، می توانند ظرف حداكثر ۶۰ روز برای دریافت مجوز مذكور اقدام نمایند.

در این جلسه همینطور مصوب شد از این پس سازمان حج و زیارت، متولی صدور مجوز برای «دفاتر بند (پ) در مورد سفرهای زیارتی» به كشورهای عربستان سعودی، عراق و سوریه باشد.

در انتها این نشست و در جهت «تسهیل تبادل اطلاعات مربوط به دادخواست ها و احكام ورشكستگی»، وزیر امور اقتصادی و دارایی بر لزوم راه اندازی هر چه سریعتر سازوكار انتقال برخط اطلاعات دادخواست های ورشكستگی از قوه قضائیه به بانك های كشور، تاكید كرد.

گفتنی است، هیأت مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای كسب وكار از اعضای سه قوه و به ریاست وزیر امور اقتصادی و دارایی تشكیل شده و دبیرخانه آن در محل معاونت اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی مستقر است.

1397/11/15
21:42:53
5.0 / 5
2990
تگهای خبر: سازمان , سفر , كسب و كار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری