عضو كمیسیون عمران مجلس:

بهبودقیمت مسكن نیازمندرونق ساخت وساز است، نرخ ارز رابهانه كرده اند

بهبودقیمت مسكن نیازمندرونق ساخت وساز است، نرخ ارز رابهانه كرده اند

به گزارش شیك بار عضو كمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: برای تثبیت وضعیت موجود بازار مسكن به تولید ۸۰۰ هزار و برای بهبود وضعیت به تولید یك میلیون و ۲۰۰ هزار مسكن نیاز داریم.به گزارش شیك بار به نقل از خانه ملت، حسن خسته بند با اشاره به اینكه سال آینده بازار مسكن بار دیگر شاهد بروز تلاطمات اقتصادی خواهد شد، اظهار داشت: برخی اعلام می كنند كه قیمت بازار مسكن در سال آینده روند كاهشی خواهد داشت، اما به نظر من این مسئله محقق نمی گردد چونكه كاهش قیمت ها در بازار مسكن تحت تأثیر عواملی و شاخص هایی بوده كه امروز عملیاتی نشده است.
نماینده مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی افزود: بطور قطع تا زمانی كه نقدینگی و سرمایه كشور به سمت بخش تولید هدایت داده نشود، نباید انتظار كاهش گرانی ها در بازار مسكن را داشت.
وی افزود: در شرایط كنونی روز به روز شاهد افزایش قیمت مصالح ساختمانی هستیم، البته بخش عمده ای از تجهیزات ساختمانی ارتباطی با افزایش قیمت ارز ندارند، اما بعضی از فعالان این بخش سوء بهره برده و متناسب با افزایش نرخ ارز، قیمت این تجهیزات را بالا برده اند.
خسته بند با بیان اینكه سالانه حدود ۸۰۰ هزار زوج جوان به مسكن جدید نیاز دارند اظهار داشت: برای تثبیت وضعیت موجود بازار مسكن به تولید ۸۰۰ هزار و برای بهبود وضعیت به تولید یك میلیون و ۲۰۰ هزار مسكن نیاز داریم.
این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان كرد: برخی انتظار دارند كه با وجود نبود ساخت و ساز در كشور قیمت مسكن كاهش یابد؛ اما دو مسئله عرضه و قیمت، دو كفه یك ترازو هستند؛ از این رو به هر میزانی كه عرضه مسكن در كشور افزایش یابد، قیمت ملك هم كاسته می شود.
وی خاطرنشان كرد: در شرایط كنونی كل استان ها درگیر افزایش قیمت مسكن بوده اند؛ به صورتی كه در استان گیلان شاهد افزایش حداقل ۴۰ درصدی قیمت مسكن هستیم.
عضو كمیسیون عمران مجلس افزود: فقدان برنامه ریزی مناسب و عدم تولید مسكن زمینه را برای افزایش قیمت مسكن فراهم می آورد.

1397/11/13
15:33:03
5.0 / 5
1921
تگهای خبر: بار , تجهیزات , تولید , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری