رئیس كمیسیون سلامت،محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران:

فعلا زمان معرفی مقصر نیست

فعلا زمان معرفی مقصر نیست

شیك بار: رئیس كمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران اظهار داشت: شهرداری تهران دیگر مانند گذشته توانمند نیست و باید برای حل مسائل شهر همه نهادها همراهی كنند.به گزارش شیك بار به نقل از مهر؛ زهرا صدراعظم نوری در جلسه هم اندیشی كه با مدیر كل محیط زیست استان تهران در ارتباط با مسائل محیط زیستی پایتخت برگزار شد، اظهار داشت: مسائل محیط زیستی فعلی، متعلق به شهر تهران یا كشور ما نیست، بلكه تمام دنیا با آنها درگیر هستند، اما در بعضی كشورهای كم تر توسعه یافته این مسائل بیشتر است.
او با اشاره به اینكه شرایط زیستی پایتخت، هم قد و قواره تهران نیست، افزود: در چنین جلساتی ما نباید دنبال مقصر باشیم، همه بخش ها و نهادهای مختلف یك شهر و كشور در وقوع چنین مسائلی دخیل هستند و بهترین كار این است كه برای حلشان، هم افزایی و همكاری نماییم.
او با اشاره به اینكه محیط زیست استان تهران بعنوان نماینده دولت و حاكمیت باید به سوژه ساماندهی صنوف و مشاغل و تدوین طرح جامع پسماند شهر تهران كمك نماید، پیشنهاد داد كه این نهاد، نماینده ای را در جلسات در رابطه با این حوزه ها به شهرداری و شورای شهر معرفی نماید.
نوری با اشاره به معضلات مربوط به پسماند پزشكی اظهار نمود: معیار ما برای بی خطر دانستن یا ندانستن زباله پزشكی محیط زیست است و اگر محیط زیست به ما بگویید كه زباله ها بی خطر است اساسا با بخش هایی كه غیرقانونی عمل می كنند، برخورد می نماییم. سپس شما می خواهم كه بطور مداوم در این رابطه اعلام نظر كنید.
عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینكه كاشت چمن در تهران ممنوع شده، اظهار داشت: بوستانی در منطقه ۱۸، در حال راه اندازی است كه به هیچ عنوان اجازه كاشت چمن در آن داده نشده است، البته نمی توان به سبب اثرات منفی اجتماعی، چمن های كاشته شده گذشته را از بین برد.
نوری با اشاره به همكاری همه دستگاه ها برای مقابله با بحران كم آبی اظهار داشت: ما برای پیشگیری از تشدید كم آبی اساسا نیاز به بازچرخانی آب و استفاده از پساب داریم اما شهرداری دیگر مانند گذشته با این حجم از بدهی و گرفتاری، توانمند نیست و باید تمام نهادها كمك كنند.
او با طرح این سوال كه چه كسی مجوز برداشت از معادن شن و ماسه را صادر كرد، اظهار داشت: وزارت صنعت و معدن و محیط زیست این مجوز را صادر كرده انپد و حالا تهران را با چنین معضلی روبرو شده است. با این وجود شهرداری تهران در دوره جدید به وسیله اجرای برخی طرح های موضعی اهتمام در كاهش اثرات مخرب آن دارد.
نوری درانتها اظهار داشت: البته ما می دانیم كه محیط زیست قدرت مقابله با بعضی از مسائل را ندارد اما اساسا با فشار و در جریان گذاشتن برخی مسائل با افكاری عمومی، دولت مردان برای حل آنها همراهی خواهند كرد.

1397/11/07
02:13:46
5.0 / 5
2054
تگهای خبر: خدمات , دستگاه , سلامت , شهردار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری