در پی بارش تگرگ و باران صورت گرفت؛

آمادگی ویژه نیروهای خدمات شهری در هشت منطقه

آمادگی ویژه نیروهای خدمات شهری در هشت منطقه

شیك بار: مدیركل امور خدمات شهری شهرداری تهران از پایش مستمر نهرها و مسیل های پایتخت همزمان با بارش تگرگ و باران آگاهی داد.به گزارش شیك بار به نقل از مهر، اصغر عطایی با اشاره به اینكه بارش ها در پایتخت از شب گذشته شروع شده است، اظهار نمود: با عنایت به آغاز فصل زمستان و بارش برف و باران آمادگی شهرداری تهران از مدت ها قبل شروع شده است. در همین راستا ستاد برف روبی زیر نظر مستقیم شهردار تهران فعالیت خودرا آغاز نموده و همین طور ستادهای برف روبی در مناطق ۲۲ گانه تشكیل شده كه برای مدیریت برف و باران آمادگی كامل خواهند داشت.
وی با تاكید بر این نكته كه ستادهای برف روبی در نواحی هم تشكیل شده اند، اشاره كرد: با عنایت به آغاز بارش باران چندین مورد آب گرفتگی جزئی گزارش شده است كه خوشبختانه سریع برطرف شد.
مدیركل امور خدمات شهری شهرداری تهران با اشاره به بارش تگرگ و باران از پس از ظهر امروز عنوان كرد: بارش تگرگ همراه با طوفان از پس از ظهر امروز از سمت غرب، شمال غرب و جنوب غرب شروع شد و به سمت شرق تهران حركت كرد. در همین راستا تمام نیروهای ستادی مناطق در آمادگی كامل به سر می برند.
وی با اشاره به اینكه شهرداری تهران از ۳ماه گذشته آمادگی خودرا برای مدیریت برف و باران اعلام نموده است، اظهار داشت: امسال ۱۱۷۰ دستگاه ماشین آلات تخصصی برای مدیریت برف و باران تهیه شده كه این دستگاه ها در سطح شهر پراكنده شده و آمادگی لازم برای مدیریت برف و باران را دارند. همین طور ۱۴۷ سایت تخصصی برف روبی در نواحی تهران در نظر گرفته شده تا در مواقع ضرورت از آنها استفاده گردد.
عطایی با اشاره به اینكه به صورت ویژه ۴ سایت برف روبی در شمال، جنوب شرق و غرب تهران آمادگی لازم برای مدیریت برف و باران در پایتخت را دارند، عنوان كرد: در این ۴ سایت تخصصی ماشین آلات مكانیزه و امكانات لازم برای مدیریت برف روبی وجود دارد.
مدیركل امور خدمات شهری شهرداری تهران در همین راستا به بارش برف پارسال اشاره نمود و اظهار داشت: در پارسال برخی از درختان به سبب بارش برف لطمه دیدند. بنا بر این امسال ۴۲ سایت به صورت تخصصی وظیفه برف روبی درختان را برعهده گرفتند.
عطایی با اشاره به اینكه برای مشاركت شهروندان بیشتر از ۳۰۰۰ مخزن زرد رنگ در سطح شهر جانمایی شده است، بیان كرد: شهروندان در صورت ضرورت می توانند از شن هایی كه در این مخزن ها تعبیه شده اند، استفاده كنند.
وی با اشاره به اینكه علاوه بر این نهرهایی كه توسط معاونت خدمات شهری شهرداری تهران به صورت روزانه پایش می شود، تهران دارای ۵۰۰ كیلومتر مسیل مدفون در زیر زمین است، اظهار داشت: این مسیل ها باز باید مستمر كنترل شوند و تلاش میگردد تا مشكلات رفع گردد.
عطایی با اشاره به اینكه تا این لحظه مشكل خاصی در سطح شهر به وجود نیامده است، اشاره كرد: عوامل متخصص در سطح شهر تهران مستقر هستند و اگر مشكل خاصی به وجود بیاید سریعاً اقدام خواهند كرد.
وی با اشاره به بارش تگرگ در پس از ظهر امروز اظهار داشت: بارش ناگهانی تگرگ آن هم در شرایطی كه هوای پایتخت هنوز به زیر صفر نرسیده است موجب شد تا در بعضی از معابر آبگرفتگی احداث شود. در همین راستا هشت منطقه كه گمان می كردیم در این زمینه گرفتار مشكل شوند را در حالت آماده باش قرار دادیم.

1397/10/27
22:43:33
5.0 / 5
2586
تگهای خبر: احداث , امكانات , بار , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری