عضو شورای اسلامی شهر تهران:

نام محلات با تاریخ آنها سنخیت داشته باشد

نام محلات با تاریخ آنها سنخیت داشته باشد

به گزارش شیك بار عضو شورای اسلامی شهر تهران تصریح كرد كه نامگذاری محلات باید با تاریخ آن محلات سنخیت داشته باشد.به گزارش شیك بار به نقل از مهر، دستور جلسه امروز شورای اسلامی شهر تهران به بحث درباره نامگذاری معابر، خیابانها و محله ها اختصاص داشت. احمد مسجدجامعی با اشاره به این كه در بند دوم پیشنهاد كمیسیون نامگذاری نام تاریخی این محله، اراج ذكر شده كه بنابراین امروز هم نام آنرا اراج گذاشته ایم، اظهار داشت: این نامگذاری، حركت مثبتی بود اما چرا نام محله قدیمی هزار سنگ را برمی دارید و آنرا به كوهساران تغییر می دهید؟ نام قدیم این محله هزار سنگ بوده كه دلیل این نامگذاری هم به سنگ های فراوان و بزرگی مربوط می گردد كه در آن جا وجود داشته است و بر این اساس هزار هم به معنای كثرت است. شهرت هزار سنگ به قدری بود كه در دهه های گذشته كوهنوردان قرار خویش را در همین محل و با همین نام می گذاشتند.
عضوی شورای اسلامی شهر تهران اضافه كرد: حوالی كوهپایه های چین كلاغ و مقابل آن هم سنگ لتو بوده و در اطراف این منطقه، یك معدن سنگ سبز هم بود. این ها همه نشان داده است این محله ها با سنگ آشنا هستند و شناخته می شدند.
وی درباره پیشنهاد كمیسیون نامگذاری در خصوص تغییر نام هزار سنگ به كوهسار خاطرنشان كرد: ما چند محله و منطقه به نام كوهسار داریم؛ مثل كوهسار كن در منطقه ۵ و كوهسار منطقه ۱۳ و اگر همچون محله اراج كه نامش را اراج گذاشتیم مبنا را همان نام تاریخی قرار دهیم، باید گفت این جا هم یك منطقه تاریخی است و تبار دارد و حیف است كه این پیشینه طبیعی را ندیده بگیریم.
مسجدجامعی ضمن بحث درباره نامگذاری پل «شهیدان» دارآباد پیشنهاد داد طبق عرف، نام این محله «شهدای» دارآباد گذاشته شود.

1397/10/17
13:52:50
5.0 / 5
1965
تگهای خبر: بار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری