خیابانی در پایتخت به نام قربانیان سانچی نامگذاری شد

خیابانی در پایتخت به نام قربانیان سانچی نامگذاری شد

شیك بار: اعضای شورای اسلامی شهر تهران به نامگذاری خیابانی در پایتخت به نام قربانیان سانچی رأی دادند.به گزارش شیك بار به نقل از مهر، در جلسه امروز شورای شهر تهران تغییر نام و نامگذاری ۹ معبر در دستور كار قرار گرفت كه یكی از نامگذاری ها، تغییر نام محله «هزارسنگ» به «كوهساران» در محله دركه بود.
ناهید خداكرمی رئیس كمیته سلامت شورای شهر تهران در جریان بررسی این نامگذاری اظهار داشت: این محله از قدیم به نام «هزار سنگ» معروف بوده هر چند امروز همه این سنگ ها به برج های بلند تبدیل گشته اما بهتر است این محله به نام قدیم خود باقی بماند.
احمد مسجدجامعی عضو كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران باز در تائید سخنان خداكرمی گفت: باید به نام قدیم محلات توجه شود؛ این محله در گذشته سنگ های زیادی داشته و معدن سنگ سبز در نزدیكی آن قرار دارد.
حجت نظری عضو كمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران در توضیح به مخالفان اشاره كرد: این مخالفان در جلسه كمیسیون نامگذاری مورد بحث قرار گرفت؛ این تغییر نام، درخواست اهالی محل و شورایاری ها با ۲۵۰ امضاء است كه با استناد به نامگذاری قدیم محل اعلام نمودند كه قبل از این، اسم این محله «كوهساران» بوده و سپس تغییر، اهالی نسبت به آن اعتراض كردند.
در ادامه مجید فراهانی رئیس كمیته بودجه و نظارت مالی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به مصوبه شورای سوم و طرحی كه در كمیسیون نامگذاری شورای چهارم دنبال می شد، اظهار داشت: باید به سمت شماره گذاری معابر در پایتخت پیش برویم.
همچنین محمدجواد حق شناس رئیس كمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران در تائید سخنان فراهانی اعلام نمود: شماره گذاری خیابان ها باید همراه با احداث زیرساخت های مناسب باشد و در محلاتی كه قاعده مند ساخته شده اند، این شماره گذاری شده است.
همچنین اعضای شورا به نامگذاری خیابانی به نام «شهدای سانچی» رأی داده و با تغییر نام محله «هزار سنگ» به «كوهساران» مخالفت كردند.

1397/10/16
14:25:41
5.0 / 5
1944
تگهای خبر: احداث , سلامت , شورای شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری