وزیر راه و شهرسازی مطرح كرد:

نقش مهم راه آهن آستارا در تقویت مراودات اقتصادی ایران و آذربایجان

نقش مهم راه آهن آستارا در تقویت مراودات اقتصادی ایران و آذربایجان

شیك بار: وزیر راه و شهرسازی تاكید كرد: خط ریلی آستارا-آستارا در توسعه و تقویت مراودات اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان اثرگذار و مهم می باشد.به گزارش شیك بار به نقل از مهر، محمد اسلامی بعدازظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران در محل هتل بین المللی اسپیناس شهرستان مرزی بندر آستارا با اشاره به فعال بودن خط ریلی آستارا-آستارا، اظهار داشت: دستورات لازم برای رفع موانع موجود در پیشبرد این خط ریلی از جانب دو كشور داده شده است.
وی با تقدیر از همكاری و تلاش شاهین مصطفی اف وزیر اقتصاد و صنعت جمهوری آذربایجان در توسعه همكاری های اقتصادی بین دو كشور، اضافه كرد: اولویت دو كشور افزایش مبادلات اقتصادی می باشد.
وزیر راه و شهرسازی از ۱۰ برابر شدن مبادلات اقتصادی بین ایران و آذربایجان آگاهی داد و اظهاركرد: راه آهن در گسترش تبادلات اقتصادی دو كشور همسایه ایران و آذربایجان مثمرثمر بوده است. راه آهن آستارا-آستارا استارت تقویت كریدور حمل و نقل شمال - جنوب است.
اسلامی با اشاره به اتوبان باكو به آستارای آذربایجان، اظهار داشت: با اتصال اتوبان بین المللی آستارای جمهوری آذربایجان به اتوبان آستارای ایران در آینده نزدیك شاهد تقویت مراودات اقتصادی دو جانبه خواهیم بود.
وی از ادامه همكاری دو كشور در پروژه ریلی آستارا به رشت آگاهی داد و اضافه كرد: با اتصال خط ریلی آستارا به رشت كریدور شمال - جنوب تكمیل میگردد. دو كشور ایران و آذربایجان از فرصت های موجود به نحو احسن و به نفع ملت های خود بهره برداری خواهند كرد.
اسلامی بیان كرد: اتصال یك شاخه ریلی از بارانداز ریلی آستارا به بندرتجاری آستارا در دستور كار است.

1397/10/05
18:21:39
5.0 / 5
2007
تگهای خبر: بار , حمل و نقل , وزیر راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری