رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری ها؛

ضرورت تغییر نگاه از خودرومحوری به انسان محوری در كلان شهرها

ضرورت تغییر نگاه از خودرومحوری به انسان محوری در كلان شهرها

به گزارش شیك بار رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور اظهار داشت: نگاه جدیدی در حوزه حمل و نقل در كلان شهرها بوجود آمده و آن تغییر نگاه از خودرومحوری به انسان محوری است.به گزارش شیك بار به نقل از مهر، مهدی جمالی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت كشور در همایش روز ملی حمل و نقل با اشاره به اینكه فصل جدیدی در نگاه به كیفیت زندگی در شهرها در چند سال اخیر شروع شده و آن تغییر حركت از سمت خودرو محوری به سمت انسان محوری است.
وی با اشاره به فعالیت هایی كه در حوزه نوسازی حمل و نقل عمومی در كشور شده اظهار داشت: با عنایت به شرایط سختی كه شاهد می باشیم، به صورت جدی اجرایی شدن نوسازی حمل و نقل را به خصوص در شهرهای بزرگ و میانی دنبال می نماییم. اجرای قانون هوای پاك كه شامل كنترل دقیق معاینه فنی، توسعه موتورسیكلت ها و دوچرخه های برقی و اعمال قانون اسقاط خودروهای فرسوده است، یكی دیگر از تلاش ها در حوزه حمل و نقل است.
وی افزود: صدمه شناسی سند حمل و نقل مصوبه هیات وزیران و تدوین ضوابط ایمنی در حمل و نقل مانند تدوین ضوابط سرویس مدارس، ادارات، بار و مسافر از فعالیت های اخیر این حوزه بوده است.
جمالی نژاد با تاكید بر اینكه تغییر گفتمان خودرومحور به انسان محور را می توان در كاهش آمار تصادفات شهری متوجه شد، اظهار داشت: این گفتمان در حال تسری به مراكز استان ها و شهرهای میانی و كوچك هم هست.
معاون عمرانی وزیر كشور، شناسایی نقاط حادثه خیز، ارتقای كیفیت تولید موتورسیكلت با همكاری معاونت فناوری، فراگیرشدن سیستم كنترل هوشمند ترافیك را از دیگر فعالیت های این حوزه عنوان نمود و اظهار داشت: در حوزه حمل و نقل ریلی هم كارهای خوبی انجام شده است و سعی شده خطوط مترو در ۹ كلانشهر ارتقا پیدا كند.
به گفته جمالی نژاد، در افق ۱۴۰۰ قطارشهری های ۹ كلانشهر نیاز به ۲ هزار واگن دارند.

1397/09/26
14:47:56
5.0 / 5
2047
تگهای خبر: بار , ترافیك , تولید , حمل و نقل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری