وزیر راه و شهرسازی:

توسعه كریدورهای ترانزیت، بازآفرینی شهری مورد توجه ویژه قرار گیرد

توسعه كریدورهای ترانزیت، بازآفرینی شهری مورد توجه ویژه قرار گیرد

شیك بار: جیرفت - وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: توسعه كریدورهای ترانزیت بسیار مورد توجه بوده و در تقویت محور شرق موثر است.به گزارش شیك بار به نقل از مهر، محمد اسلامی ظهر پنجشنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی راه آهن قطعه اول «بم - جیرفت» به طول ۲۶.۷ كیلومتر بیان داشت: توسعه متوازن و توسعه پایدار مواردی هستند كه برای ما از اهمیت بالایی برخوردار می باشند. بلا ها و هزینه های سنگینی كه در جامعه با آن مواجه هستیم معمولا ریشه در غفلت از این دو سوژه دارد.
وزیر راه و شهرسازی افزود: در استفاده از این دو تفكر، رویكردها و برنامه ریزی های خوبی در كشور وجود دارد و جهت گیری در توسعه ریلی كشور شتاب خوبی گرفته است.
وی اظهار داشت: پنج مركز استان در كشور وجود داشت كه همچون برنامه های دولت تدبیر و امید بود تا این مراكز را به شبكه ریلی كشور متصل كند. تا به اینجا دو مركز متصل شده اند و سه استان آذربایجان غربی، گیلان و تبریز از هفته دیگر به این شبكه متصل خواهند شد.
اسلامی اشاره كرد: محورهای دیگری كه بسیار مورد توجه ماست و همچون واجبات شمرده می شود توسعه كریدورهای ترانزیت است كه احداث فرصت می كند و در تقویت محور شرق موثر است.
وزیر راه و شهرسازی افزود: همچون محورهای ترانزیت محورهای چابهار و محور جاسك است كه یكی از فرصت های بسیار عالی به حساب می آید و با احداث صنعت گاز و پتروشیمی یك محور بزرگ اقتصادی خواهد شد كه از مسیر جیرفت باید عبور كند.
اسلامی تصریح كرد: گام مهم و نقطه آغازین حركت برای بها دادن به این فكر عملیاتی كردن محور جاسك است.
وی بیان داشت: برای رسیدن به این اهداف باید سرمایه گذاران را معطوف دولت بكنیم و به این امید كه شكوفایی این منطقه با بهره مندی جهت استفاده از محور ترانزیت را به یاری خدا آغاز نماییم.
وی به مسئله پارك لجستیك اشاره نمود و تصریح كرد: زمانی كه در سال ۹۴ یا ۹۵ طرح جامع شهر جیرفت تصویب گردید در آن جا طرح پارك لجستیك باز تعریف شد.
اسلامی اظهار داشت: در جیرفت چهار تا پنج میلیون تن محصولات كشاورزی داریم كه باید به همراه صنایع تبدیلی كه شكوفایی اقتصادی دارد در دستور كار قرار گیرند.
وی اضافه كرد: شكل گرفتن پارك لجستیك و پیوند آن با راه آهن، جاده و فرودگاه مهم می باشد كه در این خصوص نقش مردم بسیار زیاد است و دولت به تنهایی قادر به اجرا و تكمیل این پروژه نیست.
وزیر راه و شهرسازی به بازآفرینی شهری اشاره نمود و عنوان داشت: بازآفرینی شهری یكی از نقاط بسیار مهم و قانون بسیار ارزشمندی است كه شركت بازآفرینی شهری در این خصوص برنامه های خودرا آغاز نموده است.
وی اظهار داشت: شورای شهر، شهرداری و سایر سازمان های مربوطه باید طرح نوسازی بافت فرسوده شهر را پیگیری كنند و انشاالله شاهد جیرفتی با نشاط در آینده ای نزدیك باشیم.
اسلامی اشاره كرد: ان شاالله در سال ۱۴۰۰ این شهر را بانشاط و ساختمان های مقاوم مشاهده نماییم.

1397/08/26
14:25:51
5.0 / 5
2089
تگهای خبر: احداث , جاده , ساختمان , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری