ملكی با مهر مطرح كرد:

برنامه سازمان آتش‎نشانی برای كنترل ایمنی دیدار پرسپولیس و كاشیما

برنامه سازمان آتش‎نشانی برای كنترل ایمنی دیدار پرسپولیس و كاشیما

شیك بار: به قول سخنگوی سازمان آتش نشانی، این سازمان برای ایمنی و كنترل آن در جریان فینال آسیایی تیم پرسپولیس مقابل كاشیما، برنامه و تمهیدات لازم را اندیشیده است.به گزارش شیك بار به نقل از مهر، حضور تیم فوتبال پرسپولیس در فینال هفدهمین دوره مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان آسیا و برگزاری دیدار برگشت و تعیین كننده این مرحله در ورزشگاه آزادی، علاوه بر مسئولان باشگاه پرسپولیس، فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش، خیلی دیگر از نهادها و مدیرانشان را درگیر این بازی و برنامه های جانبی آن كرده است همچون سازمان آتش نشانی تهران.
البته این نخستین بار نیست كه سازمان آتش نشانی تهران، ایمنی و كنترل آن در یك دیدار فوتبال را عهده دار می گردد. معمولا برای برگزاری دیدارهای ملی فوتبال و رقابت های باشگاهی همچون دربی كه تماشاگران زیادی را به ورزشگاه آزادی می كشاند، سازمان آتش نشانی تهران عهده دار حفظ و كنترل ایمنی در جریان بازی و قبل و پس از آن می گردد.
به گفته جلال ملكی سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران، این سازمان با در نظر گرفتن برنامه و تمهیدات لازم، ایمنی دیدار روز شنبه تیم های پرسپولیس و كاشیما در ورزشگاه آزادی راهم تحت كنترل خواهد داشت.
این مقام مسئول در سازمان آتش نشانی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد این برنامه ها توضیح داد و اظهار داشت: ایستگاه شماره ۲۰ سازمان آتش نشانی كه هفت هشت سال پیش به منظور پوشش رویدادهای ورزشی در جوار ورزشگاه آزادی تعبیه شد، برای دیدار فردا در آماده باش كامل به سر می برد. علاوه بر این نیروهای دیگری هم مامور به كنترل امنیت این بازی در زمان ها و محل های مختلف شده اند.
ملكلی با اشاره به اینكه در مجموع ۵۵ نفر آتش نشان برای دیدار تیم های پرسپولیس و كاشیما مامور به حفظ امنیت شده اند، تصریح كرد: این تعداد آتش نشان همراه با ۱۲ خودرو سنگین كه قابلیت اطفا حریق دارند، ۲ دستگاه پیكاپ نجات و ۵ دستگاه موتور سیكلت ماموریت خویش را از ساعاتی قبل از شروع بازی، آغازمی كنند. این آتش نشان ها، دستگاه ها و خودروها، در محل های پیش بینی شده به صورت ثابت مستقر می شوند.
وی در این رابطه افزود: پاركینگ ها، راهروها، درب های اصلی ورود و خروج ورزشگاه، بزرگراهها و اتوبان های منتهی به ورزشگاه آزادی، محل هایی هستند كه برای استقرار آتش نشان ها و خودروهای همراه آنها پیش بینی شده است.
سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران به سركشی مدیران و روسای ایستگاه های آتش نشانی اشاره نمود و خاطرنشان كرد: این افراد با حداقل چهار خودرو در جریان بازی، قبل و پس از آن و به منظور كنترل دقیق تر ایمنی بازی، به صورت مداوم گشت زنی خواهند داشت و از جایگاه های پیش بینی شده برای استقرار آتش نشان ها و خودروهای ثابت هم سركشی می كنند.
ملكی همینطور تصریح كرد: ماموریت همكاران ما در سازمان آتش نشانی برای كنترل ایمنی دیدار تیم های پرسپولیس و كاشیما، از ساعاتی پیش از بازی شروع شده و تا چند ساعت بعد از اتمام بازی، خالی شدن كامل ورزشگاه از تماشاگران و خارج شدن اتوبان ها و بزرگراه های اطراف ورزشگاه از ترافیك و بازگشت آنها به حالت عادی ادامه خواهد داشت.
این مقام مسئول در سازمان آتش نشانی تهران در بخشی از گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: مثل همیشه انتظار داریم تماشاگران همكاری لازم را با نیروهای امدادی داشته باشند. به خصوص در صورت بروز حادثه، ضمن اطلاع رسانی به سامانه ۱۲۵ آتش نشانی، خیلی سریع از محل حادثه دور شوند تا شرایط برای انجام ماموریت همكاران ما مهیا شود.
ملكی با اشاره به نقش سازمان آتش نشانی در دیدارهای مهم فوتبال طی سال های گذشته، خاطرنشان كرد: برای دیدارهای مهم كه تماشاگران زیادی دارد، همیشه سازمان آتش نشانی مامور به كنترل ایمنی بازی می گردد. البته خوشبختانه طی سال های گذشته به جز معدود تصادفاتی كه به خاطر حجم بالای ترافیك رخ می داد، با حادثه دیگری مواجه نبودیم. انتظار داریم برای دیدار حساس شنبه هم تماشاگران بیشتر از همیشه همكاری لازم را داشته باشند.
سخنگوی سازمان آتش نشانی در انتها برای پرسپولیس در دیدار شنبه آروزی موفقیت كرد.
به گزارش شیك بار به نقل از مهر، دیدار برگشت تیم های پرسپولییس و كاشیما در فینال هفدهمین دوره رقابت های لیگ قهرمانان آسیا ساعت ۱۸: ۳۰ روز شنبه درورزشگاه آزادی آغاز می گردد. پرسپولیس در دیدار رفت این مرحله ۲ بر صفر شكست خورد.

1397/08/19
15:22:33
5.0 / 5
2508
تگهای خبر: بار , ترافیك , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری